in ,

Nigel Green: “Bitcoin 2020 sona ermeden adeta kükreyecek.”

Nigel Green: “Bitcoin 2020 sona ermeden adeta kükreyecek.”
Nigel Green: “Bitcoin 2020 sona ermeden adeta kükreyecek.”

Finansal danışmanlık firması deVere Group’un CEO’su Nigel Green, Bitcoin’in (BTC) 2020 sona ermeden önce tekrar hareketleneceğini ve adeta kükreyeceğini iddia etti.

“Bitcoin bu yıl sona ermeden büyük bir artış görebilir”

Önde gelen kripto para biriminin fiyatı yılın başından beri %30’un üzerinde yükseldi ve S&P 500, Nasdaq Composite ve altından daha iyi performans gösterdi. Green, BTC’yi beslemeye ve önümüzdeki aylarda daha yüksek seviyelere çıkarmaya devam edebilecek bir dizi anlatıdan söz etti.


Ünlü CEO, merkez bankalarının salgına verdikleri yanıtın fiyata önemli bir etkisi olacağına inanıyor.

Şu anda dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları tarafından yayılan devasa para basma ve niceliksel genişleme programları geleneksel para birimlerini değerden düşürüyor ve Bitcoin ile altın gibi tanınmış diğer değer depoları için bir destek sağlıyor.

Ayrıca pandeminin dijital para için yeni bir talep oluşturduğunu da vurgulayan Green, yatırımcıların BTC’nin belirsizlik zamanlarında meşru bağımsız varlık olarak potansiyeline dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Yatırımcılar, geleneksel pazarlardaki potansiyel sorunlardan korunmalarına yardımcı olmak için Bitcoin gibi merkezi olmayan, güvenli dijital para birimleriyle etkileşimlerini artıracaklar.

Makro olaylar kripto para birimlerine yarayacak

DeVere Group yöneticisi ayrıca ABD ve Çin arasındaki artan gerilim, Brexit ve yaklaşmakta olan ABD başkanlık seçimleri gibi jeopolitik olayların da BTC’ye sağlıklı bir destek sağlayabileceğini söyledi.

Green, mayıs ayının başından bu yana, deVere’nin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine olan ilgisinin arttığını belirtti. Aynı ay, BTC üçüncü kez halving geçirdi ve blok ödüllerini 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşürdü.

CoinMarketCap’e göre, bu yazı yazıldığı sırada Bitcoin’in değeri 9.762,05 dolar.

dailyhodl


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Financial Times’ta tam sayfa Bitcoin reklamı: "BTC bağımsız bir limandır."

Wyckoff yöntemi Bitcoin grafiği için uyarı verdi! Kritik 6 hafta…

BTSE, Bitcoin'de fiyatlandırılmış altın vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa oldu.

BTSE, Bitcoin’de fiyatlandırılmış altın vadeli işlemlerini başlatan ilk borsa oldu