in

Nick Spanos: “Çin’in baskıları Bitcoin’in durdurulamaz olduğunu kanıtladı”

Yükseliş mi başlıyor? Kurumlar 5 hafta sonra ilk kez net kripto alıcısı oldu
Yükseliş mi başlıyor? Kurumlar 5 hafta sonra ilk kez net kripto alıcısı oldu

Kripto Para Haber – Çin’in Bitcoin (BTC) madenciliği üzerindeki baskıları, kripto ekosisteminde tepkilerle karşılaşmaya devam ediyor. Baskının yalnızca Bitcoin’in durdurulamaz bir makine olduğunu kanıtladığını söyleyen Zap Protokolü’nün kurucu ortağı Nick Spanos, “Kimse, dünyanın en büyük ikinci ekonomisi bile Bitcoin’i ezemez, değerini düşüremez ve manipüle edemez” dedi.

İşlem hacmine göre daha az madenci olması nedeniyle sıkılaştırmanın kıtlığı artırdığını kaydeden Spanos, madenciliğin zorluğunun azalmaya devam ederken madencilerin kârlarındaki artışın altını çizdi.


“Bitcoin’in algoritması, her 10 dakikada bir bir işlem bloğunun çıkarılmasına izin vermek için kabaca iki haftada bir ayarlanıyor. Böylece Bitcoin madenciliği yapmak hem daha kolay hem de daha kârlı hale geldi. Bu, daha fazla madenciyi tekrar cezbetmek için bir reçete.”

Spanos, Çin’den taşınan madencilerin Kazakistan, İran ve Rusya gibi yakın komşularıyla bir yer bulmaya çalışacaklarını söyledi. “Bölgedeki diğer ülkelerin de bu fırsatı yakalaması iyi olurdu” diye ekledi.

Son zamanlarda, Çin’de faaliyet gösteren büyük madencilik gruplarından biri, ülke dışına çıkma ve madencilik faaliyetlerini Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Kazakistan ve İzlanda arasında dağıtma planlarını açıkladı.

Spanos, düzenleyici aksaklıklar “topluluk tarafından sindirildiğinde” Bitcoin fiyatının her zaman arttığını belirtti.

Geçen hafta, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Çin’in baskı girişiminde Bitcoin için “büyük bir pozitif değişim” gördü. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden piyasa çöküşünün ardından yüksek volatilitenin bir bütün olarak kripto ekosistemi için başarılı bir test olduğunu söyledi.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto para borsalarında pump dump nedir?

Kripto para borsalarında pump dump nedir?

Kazakistan'da kripto para madencilerine yeni ücret tarifesi geliyor!

Kazakistan’da kripto para madencilerine yeni ücret tarifesi geliyor!