in

NFT işlem hacmi, Ağustos’ta ATH’ye ulaştığından bu yana düşüş yaşıyor

NFT işlem hacmi, Ağustos'ta ATH'ye ulaştığından bu yana düşüş yaşıyor
NFT işlem hacmi, Ağustos'ta ATH'ye ulaştığından bu yana düşüş yaşıyor

Kripto Para Haber – Son gelişmelerle birlikte değiştirilemez token NFT çılgınlığı şimdi etkisini kaybediyor gibi görünüyor. Ayrıca, Google’da “NFT” arama terimi bu yılın başlarında zirveye ulaşmıştı. Google’da NFT aramalara 24 Ağustos ile 4 Eylül döneminde ilgi %100’e ulaştı ve o zamandan beri %83’e kadar geriledi. Ancak daha da önemlisi, dijital sanat alanında hacimler de düşüş yaşıyor.

Geçen hafta, NFT satışları haftaya ETH’nin biraz üzerinde başladı, hafta sonuna kadar neredeyse yarıya inerek 18.000 ETH’nin altına düştü ve ertesi gün 26.500 ETH’ye geri döndü.


NFT pazaryeri OpenSea’deki günlük hacim de 29 Ağustos’ta yaklaşık 323 milyon dolara kadar yükseldi. O zamandan beri, Dune Analytics’e göre 14 Eylül tarihinde 25 milyon dolar kaydederek sürekli bir düşüş yaşadı.

Aylık satış hacmine gelince, OpenSea bir önceki aya göre 326 milyon dolardan Ağustos ayında 3,42 milyar dolara yükseldi. Eylül ayının ilk yarısında kabaca 1,53 milyar dolar var. Aylık aktif yatırımcılar ise, Temmuz ayında 62.756’dan Ağustos’ta yaklaşık 218.000’e çıktıktan sonra, şu anda 175.000’in biraz üzerinde yer alıyor.Buna rağmen, şimdilik OpenSea, Ethereum Ağı’ndaki en büyük gaz meraklısı.

https://twitter.com/intangiblecoins/status/1437483685213786112

Yine de Cool Cats ve CyberKongz NFT’ler gibi birkaç NFT projesi, yardımcı program token uygulamalarının arkasında iyi performans gösteriyor. Stabilcoin Tether (USDT) ve Worldwide Asset eXchange’in (WAX) kurucu ortağı William Quigley’e göre, metaverse büyük bir ekonomik güç gelir modeli olarak NFT’lere “bahse giriyor”.

image1

NFT büyümesinden bahseden Quigley, tüm pazarın Ethereum‘un değeri tarafından yönlendirildiğini ve pek çok geleneksel sanat alıcısı Rembrandt’tan CryptoPunk’a geçmediği için bunun “kitlesel bir pazar fenomeni” olmadığını açıkladı.

Quigley şunları söyledi:

Tüketici ürün açısından, benim için ilginç olan, 1 milyon dolara satılan bir NFT değil, her biri 1 dolara satılan bir milyon NFT. Dijital koleksiyon ürünleri için yepyeni bir iş. Bu bana daha uzun vadeli büyük bir pazara sahip gibi görünüyor.

Bu arada, NFT şirketi Recur, Point72 Asset Management’ın sahibi milyarder Steven Cohen’in aile ofisi tarafından desteklenen metaverse yatırım platformu tarafından yönetilen A serisi fonlama turunda 50 milyon dolar topladıktan sonra 333 milyon dolar değere ulaştı.

Cohen ayrıca Digital’in ilk atanan direktörü olarak Recur’un yönetim kuruluna katılacak. Recur’daki diğer destekçiler arasında Delhi Ventures, CMT Digital ve Gary Vaynerchuk var.

bitcoinexchangeguide


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD temsilciler meclisi demokratları, altyapı tasarısında kripto varlık vergilerini arttırmayı planlıyor

ABD temsilciler meclisi demokratları, altyapı tasarısında kripto varlık vergilerini arttırmayı planlıyor

Cardano Alonzo güncellemesi sonrası: Ağdaki akıllı sözleşmelerde son durum

Cardano Alonzo güncellemesi sonrası: Ağdaki akıllı sözleşmelerde son durum