in ,

NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT’den etkileniyor!

NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT'den etkileniyor!
NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT'den etkileniyor!

Kripto Para Haber – NFT çılgınlığı geçen sene kripto para alanını ele geçirdiğinde piyasayı büyük bir heyecan kaplamıştı. Geçen yıl kripto topluluğu, değiştirilemez tokenlerin olağanüstü yükselişi ile şahlandı. NFT pazar alanı 2020’de yaklaşık %300 büyürken, NFT satış hacmi 2021’in ilk yarısında 2,5 milyar dolara yükseldi. Bu 2020’nin ilk yarısında görülen 13,7 milyon dolar seviyesinden çok büyük bir artışı temsil ediyor.

Cryptopunks ve Apes’in ortaya çıkmasının ardından, NFT’ler büyük bir trend olarak ortaya çıktı. 8 Eylül’de ise The Sevens adlı bir koleksiyonda 7000 NFT’yi basmak için yarışan 18K+ adresle tarihin en büyük NFT olaylarından birini gördük.


Bu, kaydedilen en yüksek ortalama işlem fiyatını görmemizi sağladı ve yalnızca 10 dakikada 5 bin Gwei’den fazla değere ulaşıldı. Bireysel yatırımcıların artan ilgisinin yanı sıra, kurumsal yatırımcıların akını da NFT’lerin yükselişini destekledi.

Peki bunun altcoinler üzerinde nasıl bir etkisi oldu?

NFT’ler altcoinleri pompalıyor mu?

Yüksek bireysel ve kurumsal ilgi, kripto paraların yükselişinde kilit rol oynadı. Ancak NFT’lerin piyasada kendine has etkileri oldu. Burada dikkat edilmesi gereken ilginç eğilim, ağların çoğu NFT alanına girmek isterken yalnızca bazılarının bunun gerçek faydalarından yararlanabilmesiydi.

Özellikle düşük hacimli altcoinler ivme kazanırken NFT ile ilgili heyecan zirveye ulaştı ancak kısa ömürlü oldu. Öte yandan, MATIC ve Litecoin gibi daha büyük altcoinler fiyat odaklı büyüme gördü. NFT’ler belirli altcoin’lerin pompalanmasında önemli bir rol oynuyor gibi görünüyordu.

Örneğin yakın zamanda Litecoin Vakfı, tokenler ve NFT’ler gibi kripto varlıkları ile birlikte merkezsiz tokenler ve akıllı sözleşmeler üretmeyi mümkün kılan, merkezsiz token oluşturma platformu OmniLite’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Buna tepki olarak, piyasa çökerken bile LTC’nin fiyatı iyi durumda kaldı.

Ayrıca Origin de Polygon ile ortaklık kurdu. MATIC sadece 24 saat içinde %3’lük bir artış yaşadı.

Ancak bu NFT sihirli değneği tüm altcoinlere dokunmadı. Örneğin, Axie Infinity’de çok sayıda eski kripto para taşındı. Bu durum fiyatı yukarı çekmek için bir girişim olsa da boşa gitti. Axie, NFT tabanlı bir platform ancak altcoin fiyatının NFT patlaması sırasında bile bocaladığı görüldü.

Son olarak, NFT’lerin likit olmadığını belirtmek önemli. Değerleri ilgiye bağlı ve bu yüksek ilgi kaldığı sürece NFT’ler sağlam bir değere sahip olmayı sürdürebilecek.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milyoner yatırımcı açıkladı: "Kripto para portföyümü sonsuza dek büyütebilirim"

Milyoner yatırımcı açıkladı: “Kripto para portföyümü sonsuza dek büyütebilirim”

Kritik gelişme: Ethereum tarihinde görülmemiş bir arz şoku yaklaşıyor! Neler olacak?

Kritik gelişme: Ethereum tarihinde görülmemiş bir arz şoku yaklaşıyor! Neler olacak?