in

Neredeyse bu yılki tüm getirilerini silen Bitcoin için sırada ne var?

Neredeyse bu yılki tüm getirilerini silen Bitcoin için sırada ne var?
Neredeyse bu yılki tüm getirilerini silen Bitcoin için sırada ne var?

Kripto Para Haber – Çin, kripto para madenciliği ve bankacılık üzerindeki baskısını genişletti. Bu hamlelerin ardından Bitcoin 28 Ocak’tan bu yana ilk kez 30.000 doların altına düştü.

Bitcoin yıllık getirisi %3’e kadar düştü

Son 24 saatte %9 düşüşle 29.625 dolardan işlem gören Bitcoin bir haftadır istikrarlı bir seyir izliyordu. Kripto para biriminin yıllık getirisi %3’e kadar gerilerken BTC, Coinbase Global’in halka açıldığı gün Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.829 dolara ulaşmasından bu yana değerinin yarısından fazlasını kaybetti.


Kripto para birimleri üzerindeki son heyecan dalgası, piyasaya milyonlarca yeni alıcı getirmişti. PayPal, Square ve Robinhood kolay alım satımı sağlarken Coinbase Global’in halka açılması sektöre daha fazla meşruiyet kazandırdı. Ancak ilgi ve heyecan dalgası sönmüş gibi görünüyor. Blockchain aktivitesi de önemli ölçüde yavaşladı.

Fundstrat Crypto konuyla ilgili şunları söyledi:

“Blockchain üzerinde, aktif Bitcoin cüzdan adresleri en son 14 ay önce görülen seviyelere düştü.Ethereum işlem ücretleri ve madenci geliri geçen aydan bu yana ağda kullanım eksikliğine işaret ediyor ve %85 düştü. Aktivitenin azaldığını görüyoruz.”

2017 tekrar eder mi?

Kripto para sektörü, geçmişte, özellikle de borsalar Bitcoin vadeli işlemlerini listelemeye başladıktan sonra 2017’de benzer kalıpları takip ediyordu. Fiyat, katalizöre kadar yükselir (Bu durumda Coinbase’in halka açılması) ve sonra çöker. Bu en son gerçekleştiğinde, kripto yaklaşık üç yıl boyunca yeni zirvelere ulaşamadı.

Bitcoin, yeni taraftarlar kazanıyormuş gibi de görünüyor. El Salvador bu ayın başlarında Bitcoin’i yasal para birimi yapmaya karar verdi. Ancak Çin’in hamleleri, bu karardan kaynaklanan herhangi bir olumlu ivmeden daha ağır bastı.

Finansal danışmanlık firması Merion Capital Group’un baş piyasa stratejisti Richard Farr, daha fazla hükümet eyleminin uzun bir süre fiyat üzerinde baskı oluşturacağını tahmin ediyor.

baroons


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyaca ünlü Wall Street analistinden Bitcoin açıklaması: "Hepsini sattım!"

Dünyaca ünlü Wall Street analistinden Bitcoin açıklaması: “Hepsini sattım!”

İspanya'nın en büyük ikinci bankası kripto para ticaret uygulaması başlattı

İspanya’nın en büyük ikinci bankası kripto para ticaret uygulaması başlattı