in

Morgan Stanley yeni kripto araştırma ekibini oluşturdu, detaylar neler?

Morgan Stanley yeni kripto araştırma ekibini oluşturdu, detaylar neler?
Morgan Stanley yeni kripto araştırma ekibini oluşturdu, detaylar neler?

Kripto Para Haber – Morgan Stanley’nin yeni kripto araştırma ekibinin başında Sheena Shah yer alırken, büyük geleneksel finans kurumları kripto alanına girmeye devam ediyor.

Finansal hizmetler devi ve yatırım bankası Morgan Stanley, yeni bir kripto araştırma ekibini duyurdu ve ayrıca firma, Sheen Shah’ı bu ekibin başı olarak ilan etti. Morgan Stanley, Sheena Shah’ın kripto para birimlerini araştıran yeni bir ekibe liderlik edeceğini söyledi. Bu yenilikler, birçok büyük Wall Street şirketinin dijital varlık arenasına girmeye devam etmesiyle ortaya çıkmakta.


Şirket temsilcileri David Adelman, Juliet Estridge ve Vishy Tirupattur yaptıkları duyuruda, bu adımın kriptonun büyüyen varlığını tanıdığını şu açıklamalar ile söyledi.

Özel kripto araştırmalarının giderek çoğalması, küresel pazarlarda kripto para birimlerinin ve diğer dijital varlıkların artan öneminin tanınmasından kaynaklanıyor.

Shah’ın rolü ise yeni kripto araştırma ekibinin baş analisti olarak görülüyor. Araştırmaları, kripto para birimlerinin dünyadaki hisse senetleri ve sabit gelir üzerindeki etkisini analiz edecek. Ekip bir Londra merkezi planlıyor ve James Faucette’e ve yerel olarak Adam Wood’a rapor veriyor. Faucette ve Wood, Morgan Stanley’nin ABD ve Avrupa’daki fintech ve ödeme araştırma ekiplerinin başında bulunmakta.

Buna ek olarak Shah, Avrupa için bir döviz stratejisi olan 10’lu Grup’a başkanlık ediyor. Daha önce Morgan Stanley için kripto hakkında araştırma yaptı bu yüzden yeni haberler ortaklığa ekstra bir fayda sağladığı bilinmekte. 

Kripto ve geleneksel finans ilişkisi

Yeni dijital varlık trendleriyle mücadele etmek veya reddetmek yerine, geleneksel finans devleri onlarla birlikte iş yapmakta. Geleneksel finans kurumlarıyla oluşturulan ortaklıklar, kripto ve ana akım kitleler için daha somut kullanım örnekleri yaratıyor.

 

Araştırma ekibinin oluşturulmasından önce Morgan Stanley, kripto endüstrisine parmak basmıştı. Bu yazın başlarında, SEC kayıtları Morgan Stanley’nin Grayscale Trust’taki büyük varlıklarını ortaya çıkardı. Rapora göre, yatırım bankası firması 28,000 Griskala Bitcoin güven hisselerine sahip. Bu haberin ortaya çıktığı sıralarda, şirket ayrıca blockchain girişimi Securitize’e 48 milyon dolar yatırım yaptığı duyuruldu.

Morgan Stanley ile birlikte Bank of America gibi diğer büyük bankaların kripto araştırma ekipleri bulunuyor. Aynı zamanda BoA, belirli müşterilere BTC vadeli işlem ticareti yapma olanağı verdi. Finansal ödeme hizmetleri devi Visa, kripto alanında ileriye yönelik geliştirmelerine devam ediyor.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cardano Alonzo güncellemesi sonrası: Ağdaki akıllı sözleşmelerde son durum

Cardano Alonzo güncellemesi sonrası: Ağdaki akıllı sözleşmelerde son durum

Diyarbekirspor "Aldığın token gol olsun" sloganıyla kripto para dünyasına adım attı:

Diyarbekirspor “Aldığın token gol olsun” sloganıyla kripto para dünyasına adım attı: DBS token şimdi ön satışta!