in

Morgan Stanley son fiyat artışları sonrası Bitcoin’i izlemeye başladı

Tarihi gün: Kripto paraların toplam değeri, dolaşımdaki ABD doları miktarını aştı!
Tarihi gün: Kripto paraların toplam değeri, dolaşımdaki ABD doları miktarını aştı!

Kripto Para Haber – Morgan Stanley dijital varlıklara daha fazla yönelmek için harekete geçerken, büyük bankalar bile Bitcoin eyleminin bir parçası olmak istiyor.

Kurumların ve büyük oyuncuların bu mevcut kripto piyasası döngüsünün katalizörü olduğu ve Morgan Stanley’in en son satın almasıyla bu fikrin yeniden teyit edildiği inkar edilemez.


Raporlara göre Morgan Stanley’in yatırım yönetimi kolu, geçen yılın sonlarında Bitcoin aracı MicroStrategy Inc.’deki hisseyi %10’un üzerine çıkardı.

Hareket, alana daha fazla önem veren büyük bankaların kripto varlıklarına artan ilgisini gösteriyor.

Kurumsal risk artışı

Bloomberg’e göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre, banka birimi MicroStrategy’nin 792.627 hissesini Aralık ayı sonunda elinde tutuyordu.

Raporda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in son aylarda firmanın parasının daha fazlasını varlığa yatırmasının açık sözlü bir savunucusu olduğunu da ekledi.

Rapora göre, MicroStrategy hissesi bu yıl kripto para birimi yükselirken %37 oranında arttı.

Grayscale gibi büyük kurumsal fonlar, yönetilen varlıklar açısından büyümeye devam ediyor. Firmanın son tweet’i şu anda toplamda 28,4 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Bu rakamın %85’i Grayscale Bitcoin Trust’ta tutuluyor.

Büyük bankaların ve kurumsal düzeydeki fonların, Bitcoin ve dijital varlıkları küresel merkez bankalarının başarısız para politikasına karşı bir koruma olarak gördükleri açık. Covid 19 salgını yavaşlama belirtisi göstermediğinden, hükümetler çökmekte olan ekonomilerini ayakta tutmak için çabalarken, küresel para matbaacıları tam anlamıyla günün her saati para basmaya devam ediyor.

Bu haber ilk defa cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ripple için düşüşler cazip olabilir – işte nedeni

Ripple ve Dogecoin fiyat analizi: XRP ve DOGE için beklenen yön, önemli seviyeler

Kripto para birimlerinin yüzde 92'si geçen hafta Bitcoin'den daha iyi performans gösterdi

BTC balinaları her yeni zirveyi sattıkça Bitcoin fiyat volatilitesi yükseliyor