in

Milyarder yatırımcıdan yatırımcılara Dogecoin tavsiyesi ve Bitcoin açıklaması!

Dogecoin IOTA vakfından Dominik Schiener tarafından alay konusu oldu
Dogecoin IOTA vakfından Dominik Schiener tarafından alay konusu oldu

Kripto Para Haber – Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su, eski hedge fonu yöneticisi ve milyarder Mike Novogratz, Bitcoin’in dolar enflasyonuna karşı bir koruma olduğunu ve hükümetlerin varlığın bu durumunun farkında olduğunu söyledi.

“Hükümetler Bitcoin’in sigorta potansiyelinin farkında”

“Earn Your Leisure” isimli podcast’te konuşan Novogratz, insanların sigorta aradığını ve doların daha fazla para basılması nedeniyle sigorta görevi görmediğini söyledi.


Milyardere göre, Bitcoin’in sabit arzı, bütçe açığını yönetmede aşırı para basılmasıyla ilgili olarak hükümete bir ders niteliğinde

Teşvik harcamalarının uzun vadede dolar ve ekonomi üzerinde olumsuz etkisi olacağını belirtiyor.

“İnsanlar sigorta ister. Bitcoin sigortadır ve hükümetler de bunu bilir. Bitcoin’in hükümetlere söylediği şey, “Dostum sizler bütçe açıklarınızla çok kötü bir iş yapıyorsunuz. Para basıyorsunuz. Annem eskiden para ağaçlarda büyümez derdi. Şu anda para ağaçlarda büyüyor.”

Novogratz yatırımcılara Doge satmalarını tavsiye ediyor

Podcast sırasında çeşitli dijital varlıklar hakkında da bilgiler veren Novogratz, yatırımcıları Dogecoin almaya karşı uyardı. Yatırımcılara varlık hakkında daha fazla bilgi edinmelerini ve fiyat yükseldiğinde satmalarını tavsiye ediyor.

CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre bu haberin yazıldığı sırada DOGE, son 24 saatte %17 artışla 0,36 dolardan işlem görüyordu. Fiyat artışı, Tesla CEO’su Elon Musk ve milyarder Mark Cuban’ın varlığa destek gösteren tweet’lerini takip etti.

Novogratz geçmişte, son Dogecoin artışının ekonomiye daha fazla para arzından esinlenen bir perakende fenomeni olduğunu belirtmişti. Sonuç olarak yatırımcıları Doge rallisini Bitcoin ile karşılaştırmaya karşı uyardı. Novogratz’a göre:

“Doge’yi Bitcoin veya diğer kripto paralarla karşılaştırmak çok yanlış. Bitcoin ağını merkezsiz ve her yıl çalışır durumda tutmak için harcanan CAPEX ve OPEX miktarı çok büyük. Doge bir köpektir, kelime oyunu yoktur.”

Ayrıca Novogratz, kripto sektörü olgunlaştıkça yatırımların iki ila üç yıl arasında küresel servetin en az %2’sini oluşturacağını belirtti.

finbold


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD'de dev fast food zincirleri kripto para kabul etmeye başlıyor!

ABD’de dev fast food zincirleri kripto para kabul etmeye başlıyor!

Bitcoin balınaları tekrar alım yapmaya başladı!

Tarihin en büyük Bitcoin balinalarından biri milyar dolarlık BTC taşıdı! Neler oluyor?