in

Milyar dolarlık varlık yönetimi şirketi Bitcoin fonu başlatıyor

Milyar dolarlık varlık yönetimi şirketi Bitcoin fonu başlatıyor
Milyar dolarlık varlık yönetimi şirketi Bitcoin fonu başlatıyor

Kripto Para Haber – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kayıtlı bir başvuru, milyar dolarlık servet yöneticisi Skybridge Capital’in Bitcoin gibi kripto varlıklara yatırım yapmak istediğini ve bir Bitcoin fonu başlatmayı planladığını ortaya çıkardı.

Üst düzey Bitcoin yatırımcılarına hitap edecek

Varlık yönetimi şirketi, yönetilen varlıklarda (AUM) 9,2 milyar dolardan fazla bir miktara sahip ve Anthony Scaramucci tarafından yönetiliyor. Skybridge Bitcoin Fund L.P. olarak adlandırılan bir Bitcoin fonu başlatılacağı öğrenildi. Fon, dosyalamaya göre 50.000 dolar veya daha fazla BTC satın alan akredite yatırımcılar için yönetilecek.

Fon, havuzlanmış bir yatırım ve koruma fonu olarak faaliyet göstercek ancak Skybridge boyutunu açıklamadı. Şirket 2005 yılında Scaramucci ve Brett Messing, Raymond Nolte ve Troy Gaveski tarafından kuruldu.

Skybridge ayrıca, Bitcoin’in kendisinden özel olarak bahsetmemiş olmasına rağmen, fonlarından ikisine bu yılın başlarında “dijital varlıklarla etkileşime geçme” izni verdi.

Anthony Scaramucci, o zamandan beri, amiral gemisi kripto para birimine 1 milyar doların üzerinde yatırım yapan ve şu anda 70.470 BTC tutan işletme zekası şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ile yaptığı görüşmeler yoluyla Bitcoin’e ilgi gösterdi.

Eski bir Beyaz Saray iletişim şefi olan Scaramucci, bu yılın başlarında Federal Rezerv’i faiz oranlarını sıfıra yakın indirdiği ve varlıkları “gereken miktarlarda” satın alma sözü verdiği için alkışladı.

cryptoglobe


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin fiyatının 3 bin dolar düşmesinin olası 3 nedeni

Bitcoin için sıradaki hamle düzeltme mi, yeni ATH mi? Ünlü trader yorumladı

Cosmos ve IOTA fiyat analizi: Bitcoin'den ayrışan ikilinin hamleleri dikkat çekiyor! Yükselecekler mi?

Detaylar belli oldu: SEC’in Ripple’a açtığı davanın ayrıntıları