in , ,

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için borçlanacak – İşte anlamı

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için borcunu satıyor - İşte anlamı
MicroStrategy, daha fazla Bitcoin almak için borcunu satıyor - İşte anlamı

Kripto Para Haber – Virginia merkezli yazılım şirketi Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ilk kez bir kripto para birimi alımını finanse etmek için önemsiz tahvillerin kullanılacağını duyurdu.

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin alımını finanse etmek için nitelikli kurumsal alıcılara özel bir teklifte yıllık % 6,125 faiz oranıyla 500 milyon dolarlık üst düzey teminatlı tahviller sunmayı planlıyor.


Trader Greg Foss, %6,125 olarak fiyatlandırılan borcun, %3 ila %4 arasında işlem gören yüksek getirili piyasaya göre yüksek bir getiri olduğunu söyledi. Foss, MicroStrategy’nin borç ölçümleri ve bilançosu bundan çok daha sağlıklı olmasına rağmen, borcun düşük tek B veya potansiyel olarak üçlü C tipi kredi olarak fiyatlandırıldığını söyledi.

Tahvillerin vadesi 2028 yılında dolacak ve vadeyi yedi yıllık hazineye göre yaklaşık 500 baz puan yapıyor. MicroStrategy, Bitcoin’in oynaklığı ve bu tahvil teklifinin doğal riski nedeniyle borç vermek için daha fazla ödeme yapıyor.

MicroStrategy sadece %6,125 ödüyor, oysa bir Stablecoin‘de faizler genellikle çok daha yüksek oluyor. Firma, kamu borç piyasalarından borçlanmada, dijital varlık ekosisteminde kaldıraç için borç almaktan daha avantajlı koşullar elde ediyor.

Arca’nın baş yatırım yetkilisi Jeff Dorman şunları söylüyor:

“Farklı bir borç verme grubuna, kurumlardan borç verenleri güvence altına alarak, daha uygun koşullar elde ettik. Ayakta kalabilmek için oranların bu kadar yüksek olmasının tek nedeni, dijital varlıklarda nakit sıkıntısı olmasıdır. Oranların %0 olduğu ve ters reponun bir nakit bolluğuna işaret ettiği ticaret dünyasında bu açıkça mevcut değil.”

Anlaşma mı değil mi?

Koşullar, Saylor ve firması için yatırımcı açısından kazançlı görünüyor.

Dorman, dijital varlıklara maruz kalmayan tipik tahvil yatırımcısı için MicroStrategy’nin erken teklifleri, Bitcoin’in ne yaptığına bakılmaksızın, en azından bir miktar Bitcoin elde etmek için iyi bir arka kapı yoluydu, dedi.

Dorman, “Fakat daha da fazla borcu üstlenmeye başladığınızda ve bunu burada üst düzey teminatlı bir şekilde yaptığınızda, nihayetinde bu anlaşmanın yapıldığına inanmak çok zor” dedi.

“Bir yatırımcının bakış açısından, piyasadaki diğer borçlara kıyasla cazip görünen %6 ila %7 arasında bir getiri elde ediyorsunuz. Temelde bir çağrı satıyorsunuz ki bu yatırımcıların yaptığı bir şey değil tipik olarak yapmak istedikleri şeylerden biri.”

Bir kripto boğası

Şirket ayrıca ayrı bir açıklamada, 30 Haziran 2021’de sona eren çeyrek için 284,5 milyon dolarlık tahmini bir ücret almayı beklediğini duyurdu. Ücret, doğrudan firmanın Bitcoin varlıklarındaki kayıplarla ilgili. MicroStrategy, 2021’in ilk çeyreği için toplam 122,9 milyon dolar gelir bildirdi.

Senet teklifinin alıcıları, MicoStrategy’nin mevcut Bitcoin varlıkları üzerinde hak sahibi değil. Firmanın 92.079 Bitcoine sahip olduğu bildiriliyor. Varlıklar, sürüm başına artık firmanın yan kuruluşu MicoStrategy LLC’de tutuluyor.

Michael Saylor’un önderliğinde MicroStrategy, dünyanın en fazla kriptoya ilgi duyan, halka açık şirketlerinden biri olarak ortaya çıktı.

blockworks

 


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

FBI’dan kripto para sahiplerine önemli uyarı!

GlobalData: Kripto para birimleri çok daha az güvenli hale geldi