in

Microsoft, kripto para sahiplerini yeni kötü amaçlı yazılımlardan haberdar olmaları konusunda uyarıyor

Microsoft
Microsoft, dijital para sahiplerini yeni kötü amaçlı yazılımlardan haberdar olmaları konusunda uyarıyor

Microsoft Security Intelligence (MSI) bir tweet’te 27 Ağustos’ta aynı zamanda Windows kullanıcısı olan kripto para sahiplerini, kripto cüzdanlarındaki fonlarının yeni bir kötü amaçlı yazılım nedeniyle tehlikede olabileceği konusunda uyardı.


Yazılımda ne var?

Anubis adlı yeni kötü amaçlı yazılım, Loki’den forklanan kodu kullanıyor gibi görünüyor. Bu Windows kullanıcılarından kripto cüzdan kimlik bilgilerini, kredi kartı bilgilerini ve diğer değerli bilgileri çalıyor.

MSI’ya göre, kötü amaçlı yazılımı ilk olarak Haziran ayında yeraltı siber suçluda keşfetti. Aylardır Android akıllı telefonlarını hedefleyen başka bir güçlü bankacılık Truva atıyla aynı adı taşıyor.

Source: MSI Tweet

Microsoft, kötü amaçlı yazılımın kontrol edilebilir göründüğünü vurgulayarak, yalnızca “sınırlı gibi görünen, şimdiye kadar yalnızca bir çok az bilinen indirme URL’si ve C2 sunucusu kullanan ilk kampanyalarda” kullanıldığını belirtti.

Nasıl çalışıyor

Bazı web siteleri insanları Anubis’i indirmeleri için kandırıyor, ardından kötü amaçlı yazılım bilgileri çalıyor ve bunları bir HTTP POST komutu aracılığıyla komuta ve kontrol sunucularına gönderiyor.

MSI, tehdidi izlemeye devam edeceğini söylüyor. Siber güvenlik uzmanları, indirmeyi önlemenin yolunun şüpheli görünen herhangi bir e-postaya tıklamak olmadığını öne sürdü. Orijinal kod Loki, kurbanlarını hedeflemek için sosyal mühendislik tekniklerini kullandı, e-posta yoluyla ekler gönderdi ve bir kez tıklandığında kötü amaçlı yazılımı yükleyecekti.

Cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin

Ünlü altın tutkunundan itiraf geldi: “Bitcoin konusunda yanılmışım”

Bitcoin’i 10 bin doların altına düşürecek 3 neden

Bitcoin’i 10 bin doların altına düşürecek 3 neden