in ,

Mevcut Bitcoin trendiyle 20 bin dolarlık efsanevi ralli arasında kusursuz benzerlik!

Bitcoin (BTC) için yükselişe işaret eden 5 teknik sebep
Bitcoin (BTC) için yükselişe işaret eden 5 teknik sebep

2019 Bitcoin için parabolik bir ralli şeklinde geçti. BTC altı ay süren düşüş trendine girdiğinde fiyat hareketi 2017’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesine giden yola benziyordu. Bu ralliye “textbook echo bubble” adı verildi.

Analistlere göre son yükseliş eğilimi 2017 rallisine bir kez daha benzerlik gösteriyor ve düşüş trendinin sona erebileceğini işaret ediyor. Aynı zamanda Bitcoin, varlığın yeni zirvelere ulaşmasına neden olabilecek başka bir “echo bubble” benzeri fraktal oluşturuyor.

Bitcoin son yükselişi sırasında altcoin’lerden faydalanmıştı

Bitcoin son yükselişi sırasında bu kez patlayan altcoin pazarı tarafından yukarı taşındı. Geçmişte, toplu olarak teslim olan altcoin’lerin, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşamama nedeni olduğu ifade ediliyordu.

Bununla birlikte, şu anda gerçekleşen fiyat hareketi, 2019’da sadece Bitcoin’in parabolik rallisine değil, aynı zamanda 20.000 doları gördüğü ralliyle inanılmaz bir benzerlik gösteriyor.

2017 yılında gerçekleşen fiyat hareketine baktığımızda, model 2019 parabolik ralli fiyat hareketini çok yakından taklit ediyor.

Fiyat hareketinin 2019 rallisi üzerinde üst üste binmesi, yukarıdaki resimde gösterildiği gibi birçok benzerlik gösteriyor.

Bu, eski IMF iktisatçısı Mark Dow tarafından “echo bubble” olarak adlandırılan 2019 parabolik rallisiydi.

Bununla birlikte, en son boğa trendi, yine Nisan 2019-Haziran 2019 rallisi ve 2017 destansı boğa piyasasına benzerlikler gösteriyor.

2019 parabolik ralli fiyat hareketini mevcut yükseliş trendi üzerine bindirerek yine hayli şaşırtıcı bir şekilde eşleşiyor.

Çok sayıda benzerlik söz konusu

Benzerlikler bununla da sınırlı değil. Fiyat listelerine uzun vadeli bir yükseliş trendi kanalı ve Bitcoin’in son iki düşüş trendi eklenirken, yükseliş trendi kanalı ortalama çizgi olarak görülebilir. Bitcoin parabolik bir ralliden sonra her düzeltme yaptığında, işlemi tekrar etmeden önce ortalama çizgiye geri döner.

İşleri bir adım daha ileri götürdüğümüzde, fraktala yatay direnç ve destek seviyeleri uygulandığında son iki parabolik rallinin zirvesinde aynı destek ve direnç testlerinin olduğunu görüyoruz. Yani yine mükemmel bir eşleşme söz konusu.

Karşılaştırmalara bakıldığında, Bitcoin’in bir kez daha toplanmak üzere olduğunu düşünmemek zor. Ve önümüzdeki aylarda görülecek halving, başka bir boğa koşusu için katalizör görevi görebilir.

Bununla birlikte, üçüncü echo bubble fraktalını belirtmek gerekir. Eğer o da aynı şekilde seyrederse Bitcoin yeni bir zirveye ulaşmakta yetersiz kalırdı. Ancak bu süreçte Bitcoin 14.000 doların üzerine çıkabilirse tüm zamanların en yüksek seviyesi çok yakın demektir.

newsbtc


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
En az 1 Bitcoin tutan kaç cüzdan olduğu belirlendi.

En az 1 Bitcoin’e sahip kaç cüzdan olduğu belirlendi: Artış var

Blockchain Economy 2020'ye sayılı günler kaldı.

Bölgenin en kapsamlı konferansı Blockchain Economy 2020 için son 28 gün!