in ,

Meksika, kriptoda diğer Latin Amerika ülkelerini katılıyor

Meksika, kriptoda diğer Latin Amerika ülkelerini katılıyor
Meksika, kriptoda diğer Latin Amerika ülkelerini katılıyor

Meksika ‘da bir milletvekili, kripto para varlıklarını düzenlemek için yasal bir çerçeve önerecek.

Eğer yasa tasarısı onaylanırsa Meksika, Bitcoin’i benimseyen hızla büyüyen Latin Amerika ülkeleri katılan son ülke olacak.


Meksika yasama organının bir üyesi olan Eduardo Murat Hinojosa, Temsilciler Meclisi’nde (ülke hükümetinin alt meclisi) kripto para varlıkları için yasal bir çerçeve önereceğini söyledi. Meksika’dan gelen bu flaş gelişmeyle Bitcoin başta olmak üzere kripto paraları yasal çerçeveye oturtma çabası, kısa sürede bir rekabet haline dönüşebilir.

Hinojosa, kripto para birimine desteğini göstermek için Twitter’da “lazer gözleri” taktı.

Nuevo León bölgesinden bir senatör olan Indira Kempis Martinez de çoğunluğa katıldı.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, herhangi bir ulus devlet için bir ilk olan kripto para birimini yasal hale getirme planını açıkladıktan sonra Latin Amerika ülkeleri Bitcoin’i benimsemek için acele ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin’in Latin Amerika ülkelerinde olası bir yasal statü kazanması, gerçek kullanım alanında da ülke boyutunda test edilemesini sağlayacak. Bu, diğer ülkelerin de kripto paralarla ilgili yasal statüsünü için örnek kabul edilmesi adına önemli bir gelişme olacak. Bilindiği gibi kripto paralarla ilgili Türkiye’de de olduğu gibi ülkelerin izlediği çeşitli politikalar var, ancak henüz ülkeler, ortak bir yasal çerçeve oluşturmuş değiller.

Küçük tropikal ulus örneğini takiben Paraguay, Panama, Arjantin, Brezilya ve Kolombiya’dan politikacılar da Bitcoin trenine atlayan ülkeler arasında yer alıyor.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Polkadot, parachain slotları açık artırmaya çıkmaya hazır

Polkadot, parachain slotları açık artırmaya çıkmaya hazır

Amazon kripto para birimleri ile ödemeleri kabul etmeye mi hazırlanıyor?

Dünya devi Amazon iş ilanında DeFi deneyimi istiyor.