featured

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kripto Para Açıklaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve beraberinde kripto para sektörü büyümeye devam ederken, birtakım tartışmaları da beraberinde getiriyor. Bazı ülkeler, sektörle ilgili resmi ve net adımlar atarken, bazı ülkeler gözlemleme yapmayı tercih ediyor. Henüz Türkiyenin de, kripto para sektörünü gözlemlediği böyle bir dönemde, Maliye bakanı Naci Ağbal’dan sanal paralarla ilgili bir açıklama geldi.
Maliye Bakanı Naci Ağbal, uluslararası finans sistemini orta ve uzun vadede derinden etkileyecek bir gelişme olduğunu vurgulayarak,

“Şu anda başlangıç aşamalarında ama bu alanın mutlaka kontrol altına alınması, kural ve kaidelere bağlanması lazım” dedi.

Teknolojinin getirdiği imkanlarla bu tür yeni ödeme sistemlerinin geliştiğini ifade eden Ağbal, paranın tamamen sanal niteliğe bürünerek sahibinin ortadan kalkacağının altını çizerek, şöyle devam etti:

“Uluslararası finans sistemini orta ve uzun vadede derinden etkileyecek gelişme. Şu anda başlangıç aşamalarında ama bu alanın mutlaka kontrol altına alınması, kural ve kaidelere bağlanması lazım. Bu konuda da uluslararası finans sisteminde bir takım gelişmeler mutlaka olacaktır. Türkiye de her zaman olduğu gibi bu gelişmelerin içinde yer alacak.”

 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin