Madencilik ekipmanları üreticisi Canaan halka arz için ABD’yi seçti

Canaan
Madencilik ekipmanları üreticisi Canaan halka arz için ABD'yi seçti

Çin’in en büyük ikinci Bitcoin madencilik donanımı üreticisi olan Canaan Inc., ABD’deki kripto madencilik endüstrisinde yer almayı düşünüyor. Bloomberg tarafından bildirildiği üzere, şirket halka arz için Hong Kong yerine ABD’yi seçti.

Canaan, Hong Kong halka arz planlarını rafa kaldırdıktan sonra ABD pazarına yöneldi

Çin’in en büyük ikinci Bitcoin madencilik donanımı üreticisi olan Canaan Inc., Hong Kong’un ilk halka arzına ilişkin planlarının rafa alınmasından sonra ABD’de yer almayı düşünüyor. Daha önce çıkan haberlere göre, Çinli şirket yaklaşık 1 milyar dolar kazanmayı hedefliyordu. Bazı görüşlere göre New York’ta ilk yarıya kadar hisse satışı olasılığını bulunuyor.

Canaan, Hong Kong’da halka arz için başvuruda bulunduğu sırada, pazarın yavaşlaması nedeniyle işlemlerini askıya aldılar. Ve başvuru süresi Kasım ayında sona erdi. Şirketten resmi bir teyit olmamasına rağmen, şirkete yakın bir kaynak, ileri düzeyde bir müzakere aşamasında olduklarını dile getirdi.

2013 yılında kurulan Pekin merkezli Canaan, “Avalon” markası altında bilgisayar ekipmanlarını, kripto madencileri tarafından karmaşık sayısal problemleri çözerek dijital para madenciliği yapmak için kullanılan yüksek güçte özelleştirilmiş çipler ile satıyor.

Mayıs ayında Hong Kong borsasına göre, Canaan, 2017 yılında 1,31 milyar yuan (191 milyon dolar) ciro elde etti. Hong Kong başvurusu ayrıca Morgan Stanley, Deutsche Bank AG, Credit Suisse Group AG ve CMB International Capital Ltd.’nin Canaan’ın Hong Kong listelemesinde sponsor ortakları olduğunu belirtildi.

Kripto piyasasına bağlı olarak madencilik endüstrisi de zor zamanlardan geçiyor

2018, kripto paralar için piyasa fiyatı açısından çok kötü bir yıl oldu. En iyi kripto para olan Bitcoin, 2017 Aralık ayında rekor kırdıktan sonra yaklaşık yüzde 80 oranında düştü ve kripto ile ilgili işletmelerin borsadaki yatırımcıları çekmesini zorlaştırdı. Kripto pazarlarındaki düşüş borsada ve Nvidia’da da hissedildi, başka bir çip üreticisi, S&P 500 hisse senetlerinin 2018 yılının son çeyreğinde en kötü performansını sergilediğini açıkladı.

Kanadalı rakipler, endüstrinin en büyük özel madencilik çip üreticisi Bitmain Technologies Holding Co. ve daha küçük rakip Ebang International Holdings Inc. de geçen yıl Hong Kong halka arz şirketlerine sunuldu. Bitmain aynı zamanda düşen kripto pazarları ve kendi sorunları nedeniyle listeleme planlarını durdurmak zorunda kaldı.

Kasvetli geçen 2018’den sonra, 2019, kripto madenciliği endüstrisine bir güneş ışığı gibi gelmiş görünüyor. Her şey hala toparlanmadan uzak olsa da, bu başlangıç ​​kesinlikle cesaret verici görünüyor.

coingape

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?

Binance