in , ,

Ünlü kripto analistinden yeni indicator: Madenciliğin Bitcoin fiyatı üzerindeki etkisi

BTC/USD
Bitcoin analizi: BTC/USD için bu hafta takip edilmesi gereken önemli seviyeler

Tanınmış kripto analisti Willy Woo, Bitcoin madencilerinin satışlarına bağlı olarak BTC’nin yönünü tahmin eden yeni bir Bitcoin gösterge analizi yayınladı.

Bitcoin satış baskısı

Analist yeni göstergeyi şu şekilde açıkladı:

Bu gösterge madenciliğin Bitcoin’in fiyatı üzerindeki etkisine işaret ediyor. Madenciler üretim maliyetlerinin bir kısmını ödemek için Bitcoin satmaktadır. Bu satışlar, fiyatta düşüş baskısı üretiyor.

En zayıf madenciler çalışma düzeninde kalmak için kazandıkları paralarının çoğunu satarlar. Kararsız kaldıklarında, güç kazanıyorlar, ağ karmaşıklığı azaltıyor (bant sıkıştırması), sadece daha güçlü olanları daha az satarak daha fazla fiyat hareketi için daha fazla alan bırakıyorlar.

Aşağıdaki grafik 2019’un başında sıkışan zorluk şeritlerini göstermektedir; bu durum, güçlü madencilere işaret etmektedir, bu durum da BTC’nin fiyatının istikrar kazanmasına ve daha yükseklere gitmesine izin vermekte.

Woo, Bitcoin’in şu anki Zorluk Şeridinin yörüngesinin 2012 boğa koşusuna benzer olduğunu söylüyor. Benzerlik devam ederse, BTC uzun vadeli bir boğa koşusunun başlangıcında olabilir. Geçen Pazar günü 103.000 takipçisine Twetter aracılığıyla, uzun vadeli rallinin “ikinci aşamasının” Bitcoin’in bir sonraki dibi bulduktan sonra başlayacağını belirten Woo, açıkça BTC’nin yükseleceğini söyledi.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
kripto para

2 Ağustos kripto para piyasaları özeti ve Bitcoin’de son durum

Dünyanın en büyük Bitcoin haber sitelerinden biri kapanıyor!

Ünlü kripto eleştirmeni, Bitcoin almadığı için çok pişman!