in ,

Madenciler BTC satış fiyatını belirledi: Bitcoin bu fiyattan aşağı düşemez!

Madenciler BTC satış fiyatını belirledi: Bitcoin bu fiyattan aşağı düşemez!
bitcoin madenciliği

En düşük seviyesi 4 bin dolar seviyesinden 13 bin doların üstüne çıktıktan sonra, Bitcoin fiyatı 9 bin dolara kadar düştü. En iyi kripto, 9.500 dolar seviyesinde zorlu dirençle karşılaşsa da, şimdi tekrar yukarı doğru çıkıyor. Bununla birlikte, birçok trader ve analist, Bitcoin’in 2019’un sonuna kadar 20 bin dolar veya daha fazla yüksek seviyeye çıkmasını bekliyor.

Bu gerçekleştiğinde, Bitcoin madencileri, kriptonun blok ödülüne göre temel değeri konusunda endişeli. İş açısından bakıldığında, Bitcoin’in temel piyasa değeri, madencilerin kâr edebileceği işletme maliyetinden daha yüksek olmalıdır.

Yeni Bitcoin halving kabarcığı

Her birkaç yılda bir, Bitcoin’in ağı, her bir mayınlı blok için verilen kazancın yarıya indirildiği bir blok ödülü halving’e maruz kalmaktadır. Şu anda, ödül 12.5 BTC’dir. Mayıs 2020’de yapılan halving’ten sonra bu rakam 6.25 BTC’ye düşecek, bu da madencilerin madencilik faaliyetlerinden maddi faaliyetlerinden daha az kazanç elde edeceği anlamına gelir.

Bu bağlamda, madenciler, mevcut kazanımın düşürülen ödülle aynı seviyeye yükselmesi umuduyla Bitcoin için daha fazla talep oluşturmak için çalışıyor. Analistler tarafından yapılan raporlar, madencilerin madencilikten önce bile Bitcoin satışlarını üstlendiklerini göstermektedir. Bu, kripto’nun talep ve fiyatını artırma etkisine sahiptir.

Baz maliyeti iki katına çıkarma

Analist, Filb Filb’e göre, madenciler Bitcoin’in baz değerini yükseltmeye ve 6.500 doların üzerinde tutmaya çalışıyorlar,  bu da önceki baz değerinin iki katı anlamına geliyor. Bu anlamda, blok ödül değeri halving’den sonra bile korunacaktır.

Bitcoin, yeşile döndükten sonra şu anda 10.592 dolar seviyesinde işlem görüyor. Piyasa değeri 184.3 milyar dolar seviyesinde bulunuyor ve pazar hakimiyeti %65,8 civarında.

Zycrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
BitMEX’ten geçen gün yaşanan XRP kazasıyla ilgili tepki çeken açıklama

Son dakika: ABD Yetkilileri, birden çok ihlal ile ilgili Bitmex soruşturması başlattı

İşte 2 ünlü analistten devasa Bitcoin ve altcoin tahmini

İşte 4 ünlü analistten dev Bitcoin tahminleri