Lloyd’s Register gemi kaydı için Blockchain aracı kuruyor

Lloyd's Register
Lloyd's Register

Lloyd’s Register, Blockchain üzerinde çalışıyor. Lloyd’s Register, salı günü yaptığı duyuruda, kuruluşun daha verimli nakliye tesciline olanak tanıyan bir prototip Blockchain platformu geliştirdiğini duyurdu.

Lloyd’s Register kâr amacı gütmeyen kuruluştur. Bir basın açıklamasına göre kuruluş, yeni teknolojiyi kullanan gemileri kaydetme sürecini hızlandırmak için çalışıyor. Kritik nakliye altyapısının ve sanayideki kişilerin güvenliğini ve güvenliğini geliştirmek için Blockchain kullanmayı düşünüyor.

Lloyd’s, ilk olarak sicil kaydını 1764’te kullanmaya başladı. Böylece bir geminin durumu hakkında bilgi toplamak için tüccar ve sigortacıların bilgi sahibi olmasını sağladı. Bu bilgiler teknenin sigortalanmasını veya kiralanmasını belirlerken kullanılıyor.

Şimdi bu bilgiyi prototip kaydına uyguladı. Geliştirme firması Applied Blockchain ile ortaklık kurdu. Geliştirilen Blockchain aracı,  bu hafta uluslararası denizcilik fuarı SMM’de tanıtılacak.

Lloyd’s Register yetkilileri proje hakkında bilgi veriyor

Lloyd’s Register’ın teknik sorumlusu Gary Pogson, denizcilik ve offshore duyurusundan sonra kabaca iki buçuk yıl boyunca Blockchain teknolojisinde eğitim gördüğünü söyldedi. Ayrıca çok erkenden beri bunu büyük bir potansiyel alan olarak kabul ettiğini ekledi.

Pogson, açıklamalarına devam ediyor:

Bu projeyi üstlenecek bir sistem yaklaşımı aldık. Müşteri ihtiyaçlarını ihtiyaçlara göre araştırdık. Potansiyel çözümlere baktığımızda, Blockchain’in bir çözümün geçerli bir bileşeni olup olmadığını sormaya özen gösterdik. Bizim bakış açımızdan, iyi tasarlanmış bir sistemden bahsediyoruz. Sistem, ek değer sunmak ve denizcilik endüstrisinin gelecekteki ihtiyaçları için bir temel oluşturmak için eşsiz bir şekilde tasarlandı.

Benzer şekilde, Lloyd’un denizcilik ve offshore direktörü Nick Brown, şirketin bu teknolojiyi benimseyerek çok sayıda potansiyel değer kaynağı tanımladığını söyledi.

Brown, özellikle Blockchain’in değişmezliğini ve izlenebilirliğine faydalı olarak değindi. Ayrıca, bir Blockchain kaydının kullanılması, bilginin paylaşılmasında mevcut sistemlerden daha verimli olabilir. Farklı tarafların gemilerle ilgili bilgileri hızlı bir şekilde aktarmasını sağlar. Potansiyel olarak finansman, sigorta ve ödeme gibi süreçlerin daha dinamik bir şekilde ilerlerlemesine imkân tanır.

Brown, sözlerini şöyle tamamladı:

Bu değer keşif projesi, prototip Blockchain etkin bir kayıt aracıyla sonuçlandı. Şimdi, deniz tedarik zincirindeki diğer paydaşlara nasıl değer katabileceğimize odaklandık.

 

coindesk

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


UYARI: Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance