in ,

Litecoin (LTC) ümitli bir boğa koşusuna girmek üzere: Sebebi Lightning Network mü?

Litecoin (LTC) ayı piyasasının ortasında çiçek açıyor
Litecoin (LTC) ayı piyasasının ortasında çiçek açıyor

Kripto para piyasası yeşile döndü ve ümitli bir boğa serisine doğru ilerliyor. Piyasadaki yedinci en büyük kripto para olan Litecoin (LTC) nihayet bugün %10,5’in üzerinde bir ivme kazandı ve fırladı. Yazım sırasında kripto para, 1,55 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 26 dolarlık nispeten boğa fiyatında işlem görüyor. Kripto paranın 24 saatlik işlem hacmi 371 milyon dolar olarak kaydedildi.

Litecoin (LTC) fiyatı tırmanışa geçti

Analistlere göre, Litecoin için yatırım hissi açıkça yükseldi. Fiyat artışı için en güçlü spekülasyonlardan biri, çok beklenen Lightning Network’ün dağıtımına işaret eden CoinGate’in açıklanması. Aşağıda LTC’nin kurucusu Charlie Lee’nin, konuya yönelik Twitter’daki mesajına yer verildi.

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1073300610475159555

1 saatlik şamdanda çoklu destekleri ihlal ettikten sonra, destek seviyesi nihayet 22,4 dolar seviyesine yerleşti.

1 saatlik fiyat mumlarda LTC artışı | Kaynak: Tradingview
1 saatlik fiyat mumlarda LTC artışı | Kaynak: Tradingview

Lightning Network duyurusu fiyat artışını tetikledi

24 saatlik bir döngünün başında LTC, piyasa değeri 1,4 milyar dolara eşdeğer olan 23,5 dolar değerinde amortismana tabi tutuldu. Gün boyunca, fiyat ani bir adım atıncaya kadar sessiz ve istikrarını korudu. Daha sonra kripto para piyasa değerine bir milyon dolar ekleyerek toplam  piyasa değerini 1,5 milyar dolara çıkardı.

Bununla birlikte LTC, haftanın zirve fiyatına ulaşamadı. Zirve fiyatı 26,9 dolarlık bir fiyat ve 1,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle gerçekleşti. Kripto para hafta içinde en düşük, 22,9 dolar gibi bir seviyeden işlem görüyordu. Lightning Network duyurusu takiben kripto para artış trendine girdi.

Ambcrypto

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
IOTA fiyat tahmini: IOTA Golden Cross (Altın Haç) eşiğinde

IOTA fiyatı yatırımcılarını sevindiriyor: IOTA rallisi yolda mı?

Monero (XMR), piyasadaki gizlilik odaklı kripto paralardan

Monero (XMR) benimsenmesi artıyor: Bity ATM’lerine XMR desteği ekliyor