in

“Libra, en üst düzey standartlara uymak zorunda.”

libra
Facebook Libra için ABD baskısına karşılık Çin kartını oynuyor

Terörizm ve Mali İstihbarat Sekreteri Sigal Mandelker’a göre, Facebook’un coin’i Libra’nın, ABD’deki kara para aklama ve terör finansmanı standartlarına en yüksek seviyede uyması gerekiyor.

ABD’li düzenleyiciler Libra konusunda kötümser

Reuters’ın haberine Mandelker, Cenevre’de verdiği röportajda Libra da dahil olmak üzere herhangi bir kripto para biriminin yerel yasal düzenleme standartlarını yerine getirmesi gerektiğini söyledi.

Küresel finans düzenleyicileri, yakın zamanda Facebook’un Libra stablecoin’inin “can sıkıcı ve haince” olduğunu söyleyerek Libra’dan endişe duyduklarını belirttiler.

Projeyi araştırmak ve yerel düzenleyicileri karşılamak için İsviçre’yi bir ABD düzenleyici heyeti ziyaret etti. Fakat bu ziyaret ABD düzenleyicilerinin endişelerini hafifletmedi.

Lobi şirketleriyle imza üstüne imza

Söz konusu endişelerin farkında olduğu görülen Facebook yöneticileri, pek çok üst düzey lobi şirketiyle anlaşmalar yapıyor.

İngiltere Merkez Bankası Valisi Mark Carney, Ağustos ayında ABD doları yerine Libra’ya benzeyen dijital bir para birimi yaratılarak  küresel finansal sistemin dönüşümünü önermişti.

cointelegraph

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Madencilik devi Bitmain

Madencilik devi Bitmain’dan Bitcoin için yeni ASIC madencileri

Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu

Eski ABD temsilcisinden çarpıcı Bitcoin ve kripto para yorumu