in ,

Latin Amerika ülkesinin merkez bankasından önemli Blockchain hamlesi!

Latin Amerika ülkesinin merkez bankasından önemli Blockchain hamlesi!
Latin Amerika ülkesinin merkez bankasından önemli Blockchain hamlesi!

Kripto Para Haber – Kolombiya Merkez Bankası (Banco de la República), IDB Group ve Banco Davivienda, Kolombiya’nın ilk Blockchain tahvilinin pilot uygulamasını başlattı.

Banco de la República tarafından yapılan resmi açıklamaya göre tahvil, Kolombiya menkul kıymetler piyasası için akıllı sözleşmelerin kullanılması yoluyla Blockchain altyapısıyla işlem görecek.


IDB Grubu, Inter-American Development Bank, Inter-American Investment Corporation ve Multilateral Investment Fund’dan oluşuyor. Pilot program, ihraçtan vadeye kadar bir menkul kıymetin yaşam döngüsünde bu yeni teknolojinin faydalarını göstermeyi amaçlamakta ve altı ay sürmesi bekleniyor.

Bogota merkezli bir Kolombiya bankası olan Banco Davivienda tahvilleri ihraç edecek ve IDB Invest tüm buihracı üstlenecek. Açıklamada, operasyonun BID Lab tarafından başlatılan bir platform olan LACCain’e kaydedileceği de belirtildi. Pilot program kapsamındaki para, Blockchain ağında bir gözlemci düğüm görevi görecek olan Banco de la República’nın ödeme sistemi tarafından işlenecek.

Kolombiya için merkez bankası destekli coin yolu açılabilir

Tüm bu gelişmeler dünya merkez bankaları trendini takip etmekte olan Kolombiya Merkez Bankasının kendi coinini çıkarması için bir ön çalışma olabilir.

Kanada da CBDC avantajlarını keşfediyor

Salı günü yayınlanan bir personel raporunda, Kanada Merkez Bankası CBDC’nin benimsenmesi için olumlu görüşlerini şu şekilde ortaya koymuştu:

Akıllı sözleşmeler programlanabilir parayı mümkün kılabilir. Para zamanla değer kazanacak veya kaybedecek şekilde programlanabilir veya yalnızca belirli mal veya hizmetlerle ilgili işlemlerde kullanılmak üzere programlanabilir.

Bir CBDC, rekabetçi ve canlı bir dijital ekonomi sağlamak için faydalı ve muhtemelen gerekli olabilir.

Avrupa Merkez Bankasından dijital euro açıklamaları

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde da şu açıklamları yapmıştı:

Dijital euro raporu yayımladığından bu yana dokuz ay geçti. Bu süre içinde daha fazla analiz yaptık, vatandaşlardan ve profesyonellerden girdiler aradık ve cesaret verici sonuçlar veren bazı deneyler yaptık. Tüm bunlar bizi hızlandırdı ve dijital euro projesini başlatmaya karar verdik.

thepaypers


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum son düşüşün ardından toparlanmaya başladı

Ethereum son düşüşün ardından hafifçe toparlanmaya başladı

Axie Infinity Fiyat Analizi – Yüzde 30 artış neyin habercisi?