in , , ,

Kusama (KSM) ilk parachain slot müzayede tarihini açıkladı

Kusama (KSM) ilk parachain slot müzayede tarihini açıkladı
Kusama (KSM) ilk parachain slot müzayede tarihini açıkladı

Salı günkü bir blog gönderisine göre, Kusama ağındaki ilk parachain müzayede slot’u 15 Haziran’da açılacak.

Endüstrinin ilk gerçek dünyadaki işlevsel parachain’i Statemine, geçen hafta izinsiz işlemler üzerinde çalışmaya başladı. Kasuma, Polkadot’un kanarya ağı ve konseyinin Shell’e Statemine’i yükseltmesi için oybirliğiyle karar vermesinin ardından gelişiminde büyük bir adım attı.


Shell, Kusama ilk ortak parachain’i. Shell paracahain’in temel amacı, Kasuma parachain sistemi üzerinde test yapmak, ancak şimdi Statemine’e yapılan yükseltme ile parachain yeni işlevleri destekleyecek. Bunlar arasında Kusama Ağı’nda takas edilebilir ve takas edilemez tokenleri basma yeteneği de bulunuyor.

Parachain müzayedeleri, hangi parachainlerin Kusama aktarma zincirine entegre edileceğini belirlemekten sorumlu olacak.

Açık artırma detayları

Duyuru, Kusama’nın attığı birkaç tweet ile aynı zamana denk geldi. Biri, yükseltme tamamlandıktan sonra, herhangi bir önemli sorun olmaksızın üç günlük bir “işleve alma döneminden” sonra parachain müzayedesi hakkında daha fazla ayrıntı yayınlayacağını belirtti. Bu noktada, projeler Statemine parachain’de piyasaya sürülecek bir slot ve bulabilecekleri çözümler için teklif verebilecek.

Tweet’in belirttiği gibi program, açık artırmanın başladığını ve 15 Haziran öğlen GMT’de tekliflere izin verildiğini görecek. Açık artırma iki gün sonra 17 Haziran’da kapanacak ve teklifler 22 Haziran saat 9:00 GMT’ye kadar izin verilecek. Ardından, GMT 11:00’de, ilk Kusama Parachain Slot müzayedesinin galibi seçilecek. Söz konusu kazanan, müzayede boyunca “rastgele seçilen bir blokta en yüksek teklifi veren” olarak seçilir.

Konsey bu programa yeşil ışık yaktığında, ikinci parachain müzayedesi önceki kazananın açıklanmasından bir saat sonra başlayacak. Bundan sonra, Temmuz ortasına kadar birer hafta arayla slot müzayedesi yapılacak. Bu müzayedelerin her birinin, söz konusu eylemin başlamasından yaklaşık 45 saat sonra ve bir haftalık teklif döneminin tamamlanmasına kadar süren bir bitiş süresi olacaktır.

Beş haftayı aşan bu beş açık artırma, daha sonra ilk açık artırmaların genel ağ performansını değerlendirmek için bir ara verecek. Herhangi bir önemli sorun ortaya çıkmazsa, başka bir beş parachain slot müzayede seti başlayacak ve bu böyle devam edecek.

Neden önemli?

Bu parachain müzayedeleri, teklif sahiplerine doğrudan satın almadan yeni tokenler kazanmanın bir yolunu sunarken, dezavantajı, kripto varlıklarının kalabalık kredi modülü tarafından 48 haftaya kadar tutulabilmesidir. Destekledikleri proje müzayedeyi kazanamazsa, bu süre daha da uzayabilir.

Bu yazı yayına alınırken, Kusama (KSM) son 24 saatte %13,53 düşüşle 369,65$’dan işlem görüyordu.

beincrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zilliqa Fiyat Analizi: ZIL % 30'luk bir düşüşün eşiğinde olabilir

Zilliqa Fiyat Analizi: ZIL % 30’luk bir düşüşün eşiğinde olabilir