in ,

Kurumsal yatırımcıların beş yıllık Bitcoin yatırım planı

Kurumsal yatırımcıların 5 yıllık Bitcoin yatırım planı
Kurumsal yatırımcıların 5 yıllık Bitcoin yatırım planı

Kripto Para Haber – Kripto para birimlerinin yalnızca acemi yatırımcılarla veya yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirildiği günler artık geride kaldı. Bitcoin’in durdurulamaz boğa rallisi ve DeFi’nin yükselişi ile geçen yıl, ekosistemdeki kurumsal yatırımlar benzeri görülmemiş seviyelere ulaştı.

Bir zamanlar sert eleştirileri ile seslerini duyuranlar bile, şimdilerde finansman veya yatırım faaliyetlerine milyonlarca dolar ayırmış durumda. ABD’deki enflasyon, yıllar önce görülen en yüksek seviyelere ulaştığın için, kriptoya yönelen yatırımcıların sayısının daha da artacağı düşünülüyor.


Anketlerle Bitcoin

Fidelity Digital Assets tarafından kurumsal yatırımcı ilgisi üzerine Aralık 2020 ile Nisan 2021 arasında 1.100 küresel kurumsal yatırımcıyı içeren araştırma, ankete katılanların %70’inin yakın gelecekte dijital varlıkları satın alma veya bunlara yatırım yapma eğiliminde olduğunu ortaya serdi. Ayrıca, ankete katılanların neredeyse %90’ının önümüzdeki 5 yıl içinde şirketlerinin veya müşterilerinin portföylerine kripto para eklemesi beklenebilir.

Yukarıda bahsedilen bulgu, BTC piyasasına yatırımcı ilgisini araştıran diğer anketlerle de uyumlu sonuçlar içermekte. Bu ayın başlarında, Nickel Digital Asset Management tarafından yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların %82’sinin şimdi ile 2023 arasında kripto para risklerini artırmayı planladığını gösterdi.

Son olarak, Fidelity tarafından yapılan anket, ankete katılan kurumların yarısından fazlasının halihazırda dijital varlık bulundurduğunu ortaya koydu. Ek olarak, Asya’lı yatırımcıların, Avrupa ve ABD’li yatırımcılara oranla kripto varlıklara daha fazla maruz kaldıkları belirtilmekte.

Ancak, ankete katılan yatırımcılar arasında şüphecilik hâlâ yaygın. Piyasa manipülasyonu ve temel eksikliğin yanı sıra, fiyat oynaklığı, bu yatırımcıların kripto piyasasına girmesi için birincil caydırıcı durumunda. İkinci ana sebep ise Bitcoin ETF’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde ülkenin düzenleyici kurumları tarafından onaylanmaması.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

B-Word konferansı bu akşam başlıyor,

B-Word konferansı bu akşam başlıyor, neler bekleniyor?

XRP, Ripple davasındaki güncellemelere göre toparlanmaya başlayabilir

XRP, Ripple davasındaki güncellemelere göre toparlanmaya başlayabilir