in ,

Kübalılar, ABD yaptırımlarını aşma konusunda kripto paralara iyice alıştı

kübalılar
Kübalılar, ABD yaptırımlarını aşma konusunda kripto paralara iyice alıştı

Bir Reuters haberine göre, Kübalılar, ABD yaptırımlarını aşmak için kripto paraları kullanıyorlar. Kübalılar adada uluslararası işlemler için kredi kartı veya banka kartı alamadıkları için bu tür alışverişlerde işlemlerde zorlanıyorlar. Ancak, Bitcoin’in aktif şekilde bir alternatif olarak kullanıldığı bildiriliyor.

Kripto para ticareti hala ülkede belirsiz bir alan olarak görülüyor. Habere göre, insanlar cep telefonlara kontör yüklemek, çevrimiçi alışveriş yapmak ve otel rezervasyonu için dünyanın en büyük kripto parasını kullanıyorlar.

Kübalılar yurt dışı ürünleri için kripto paraları kullanıyor

Telegram Kanalı CubaCripto’nun kurucusu Alex Sobrino, adada yaklaşık 10.000 kişinin kripto para kullandığını tahmin ediyor. Havana’da yerel bir telefon tamircisi sahibi Jason Sanchez, ülkede bulunmayan aksesuarları Çin’den sipariş etmek için Bitcoin kullandığını söylüyor.


Temmuz ayının başlarında, Küba Başkanı Miguel Díaz-Canel, uzun zamandan beri sıkıntılar yaşayan ülke ekonomisini canlandırmak için kripto paralardan yararlanacaklarını açıklamıştı.

ABD yaptırımlarından kaçınmak için kripto para yolunu izlemeyi düşünen tek ülke Küba değil. Nicolás Maduro yönetimindeki Venezuela hükümeti, daha önce uluslararası ticaret yapmak için kendi kripto parası Pedro’yu çıkarmıştı. ABD ticari yaptırımlarıyla da karşılaşan İran ve Rusya da bunları aşmak için kripto para kullanma niyetinde olduklarını açıklayan ülkeler arasında.

chaintimes

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitmiyor… Facebook'un kripto projesi için bir engel daha

ABD Fed de dahil 26 merkez bankası bugün Libra üzerinden Facebook’u tartacak

binance lending

Binance, ödünç (lending) ürünlerinin dördüncü aşamasını duyurdu