in

Kritik makro gösterge boğa alarmı verdi! Bitcoin fiyatı artacak mı?

Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı!
Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör tekrar açığa çıktı!

Pazar günü 9.000 doların altına düşen ve yatırımcıları korutan Bitcoin fiyatı, sonrasında hızlı bir toparlanma kaydetti. Bu düşüşün bir ayı tuzağı olduğu açıktı zira kripto para birimi, 48 saat içerisinde 9.400 dolara kadar tırmandı. Bu haberin yazıldığı sırada 9.300 doları kırmaya çalışan BTC yükseliş momentumu gösteriyor.

CJ: “Bitcoin yakında hızla yükselmeye başlayacak.”

Kripto para birimi henüz 9.400-9.500 aralığındaki kritik direnç bölgesinin üzerinde olmasa da, bir analiste göre söz konusu kopuş çok yakında gerçekleşecek. Twitter’da CJ takma adıyla paylaşımlar yapan analist, bu yükseliş momentumunun arkasında göreceli güç endeksinin yattığını iddia etti. CJ’in paylaştığı teknik indikatöre göre RSI önemli seviyelerin üstüne çıkıyor ve BTC fiyatı yakında hızla yükselecek.


Aşağıdaki grafiği paylaşan CJ, Bitcoin’in bir günlük RSI göstergesinin düşen kamadan geçtiğini gösteriyor. Düşen kama, bir varlığın dibe yakın veya bir yükseliş trendinde görülebilen bir yükseliş grafik yapısı olarak biliniyor. Ayrıca RSI’ın 50 seviyesini aştığını belirtmek gerek.


Analistler ayrıca Bitcoin boğaları için yükseliş eğilimi öngören başka göstergelerin de bir araya geldiği görüşünde. Bu konuda en net işaretlerden biri vadeli işlem piyasalarının fonlama oranları. Fonlama oranı, long pozisyon sahiplerinin vadeli işlem fiyatını endeks fiyatına çekmek için short sahiplerine ödediği ücret anlamına geliyor.

Bu haberin yazıldığı esnada fonlama oranı nötr.

Bu temel bilgilerin teknik göstergelerle paralel hareket ettiği görülüyor. FTSE’nin Çin A50 endeksi bu haftanın ilk gününde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bu ticaret seansı sırasında, endeks en iyi performanslardan biri olan %6 ralli yaşadı. Analistler bu eğilimi küresel borsalarla ilişkili hale gelen kripto piyasası için kararlı bir yükseliş olarak görüyorlar.

Bu arada kripto türev hacmi yılın en düşük seviyesine indi. Buradan okuyabilirsiniz.

bitcoinist


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shelley Cardano

Shelley Cardano fiyatlarını uçuruyor

Alım baskısı zirve yaptı! Bitcoin fiyatı rekora mı koşuyor?

Uzmanlardan en çılgın 6 Bitcoin fiyat tahmini! “22.000, 100.000, 500.000 dolar…”