in , ,

Kritik gelişme: Ethereum tarihinde görülmemiş bir arz şoku yaklaşıyor! Neler olacak?

Kritik gelişme: Ethereum tarihinde görülmemiş bir arz şoku yaklaşıyor! Neler olacak?
Kritik gelişme: Ethereum tarihinde görülmemiş bir arz şoku yaklaşıyor! Neler olacak?

Kripto Para Haber – Kripto para piyasası gözlemcileri, Bitcoin ve Ethereum için bir arz şokunun geldiğine yönelik tahminler paylaşmaya başladı. Piyasa oyuncuları, ETH için arz şokuna yol açan bazı önemli faktörleri ortaya koydu.

Ethereum arz şoku kapıda olabilir

Popüler Ether savunucusu ve analist “Croissant” Twitter’da şunları söyledi:


“ETH için olağanüstü bir arz şokuna yol açan birkaç şey var. Kimin sattığının bile önemli olmadığı bir noktaya geliyor, Ethereum’da blok alanı için çok fazla talep var.”

EIP-1559 yükseltmesinden çıkan rakamlar, gözlemciye göre önemli bir faktör. Ağustos ayında başlayan yükseltmeyle şimdiden 287 bin ETH yakılmış durumda. 

Tedarik şokunu etkilemeye hazır olan bir diğer faktör, Ethereum’un EIP-1559 yükseltmesinin bir sonucu olarak deflasyonist bir varlık olma eğiliminin yanı sıra ağın gelecek yıl Proof Stake’e geçecek olması. Şu anda, ağın mevduat sözleşmesinde 7,6 milyon ETH veya 25 milyar dolarlık kazanç getirisi var. Ayrıca stake etme ve EIP – 1559 yükseltmesi, Asya’dan çıkan toplam arz miktarını 7,9 milyon ETH’ye getiriyor.

Merge neden önemli?

Mevcut Ethereum Mainnet’in beacon chain Proof-of-Stake sistemi ile “birleşmesiyle” sonuçlanacak olan Merge, işlem ücretleri madencilerden ziyade doğrulayıcılara gideceğinden, stake verimini artıracak şekilde konumlandırıldı.

“Demek istediğim şu ki, EIP-1559, stake etme ve Merge’in ETH’de daha önce hiç görülmemiş bir arz şokuna katkıda bulunacağına inanıyorum. Ayrıca aşağıdaki gibi faktörlere sahibiz:

ETH’nin %27’si akıllı sözleşmelerde kilitlendi, DeFi’de 85 milyar dolarlık TVL var, NFT heyecanı, bu yıl 60 milyar dolardan fazla büyüyen stablecoin’ler.”

Benzer şekilde, kripto stratejisti ve trader Michaël van de Poppe, Bitcoin için yaklaşan bir arz şokundan bahsediyor. Önemli miktarda Bitcoin satın alan kurumsal oyuncular ve uzun vadeli sahipler ile, borsalardaki Bitcoin sayısındaki azalmanın sonunda arz şoku doğuracağını tahmin ediyor.

“Bitcoin borsa rezervleri çok düşük seviyelere geliyor. Bu, giderek daha fazla BTC sahibi olduğuna dair bir işaret. Kaçınılmaz olan ise halen gerçekleşmek üzere -> Ağır arz şoku ve bu durumda daha yüksek sayılara doğru büyük bir koşu yapacağız.”

zycrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT'den etkileniyor!

NFT çılgınlığı hangi altcoinleri yükseltiyor? Bu kripto paralar NFT’den etkileniyor!

Bu altcoin 1 haftada yüzde 100 fırladı ve rekor kırdı! Artışı sürecek mi?

Bu altcoin 1 haftada yüzde 100 fırladı ve rekor kırdı! Artışı sürecek mi?