in ,

Kripto Twitter’da bugün: Crypto Engineering, paylaşımlarıyla ülke sınırlarını aşan Türk trader

kripto tiwtter
Kripto Twitter'da bugün: Crypto Engineering paylaşımlarıyla ülke sınırlarını aşan Türk trader

Twitter’da kripto para sektörü ile ilgili yapılan paylaşımlar, özelikle bu dönemde oldukça ilgi görmeye başladı. Kripto Twitter olarak adlandırılan bu paylaşımların fiyat tahmini ile ilgili olanları çok daha fazla rağbet görürken kripto para ekosistemi ile ilgili haber ve gelişmelere dair twitlerle de güncel bilgiye anında ulaşma şansı yakalıyorsunuz.

Türk traderler kripto Twitter ‘da oldukça aktif

Kripto para yatırımcıları için önemli bir bilgi kaynağı olan Twitter’da birçok isim yaptığı kaliteli paylaşımlarla ön plana çıkmış durumda. Bu önemli isimler arasında zaman zaman haberlerimizde yer verdiğimiz Türk kripto camiasında takipçi sayıları ile önemli bir kitle edinmiş Twitter kullanıcıları da bulunuyor. Bu kullanıcılardan bazıları ise hem Türkiye’de hem de uluslar arası platformda boy gösteriyor.  Bugünkü haberimizde ise kripto dünyası ile ilgili kaliteli paylaşımlarıyla birçok kripto ünlüsünün -ki bunların arasında CZ ve Justin Sun da bulunuyor- dikkatini çekmeyi başaran @cryptoengineers var.

@cryptoengineers hem kripto para tahminleri hem de kripto dünyası ile ilgili farklı grafiklerle toplumu bilgilendiriyor. Paylaşımlarını ise İngilizce gerçekleştiren Twitter hesabı ile bu sayede ülkemizi yurtdışında temsil ederek bir nevi Türk kripto pazarının bilinirliğini artırıyor.

@cryptoengineers’dan bilgilendirici Bitcoin paylaşımları

Son zamanlarda @cryptoengineers tarafından hazırlanan Bitcoin’in yıllar içerisinde gelişimine dair paylaşımlar ise oldukça bilgilendirici oluyor. Bu paylaşımlar içinde öne çıkanlarından bahsedecek olursak; Aşağıdaki twitte Bitcoin’in yıllara göre günlük değer değişimi (volatilitesi) hesaplanmış. Bu tabloya göre Bitcoin’in genel anlamda pozitif volatilite gösterdiğini görebiliriz. Tabloda sadece 2014 ve 2018 yıllarında negatif volatilite olduğu görülüyor. 2019’un ilk yarısının hesaplandığı volatilitenin ise binde 46 oranında pozitif seyrettiğini görüyoruz.

https://twitter.com/cryptoengineers/status/1139966732813000704?s=19

Diğer dikkat çekici bir twit ise geçtiğimiz günlerde Statista tarafından yapılan anketin sonuçları ile ilgili. Bildiğiniz gibi seçili ülkelerden 1000 kişi arasında yapılan ankette Türkiye yüzde 20 oranıyla en çok kripto para sahipliğinin olduğu ülke olmuştu. @cryptoengineers bu verileri biraz daha detaylandırdı ve Google Trends verilerini kullanarak Türkiye’de kripto para ilgisinin en çok hangi ilde olduğu tespit etti. Google Trends’e göre en çok Bitcoin ile ilgili aramanın yapıldığı il Batman ve ardından İstanbul geliyor.

https://twitter.com/cryptoengineers/status/1145923816771616771?s=19

@cryptoengineers tarafından hazırlanan başka bir tablo ise Bitcoin hakkında nispeten daha az bilgi sahibi olan ve kripto paraya yatırım yapmayı düşünenler için oldukça aydınlatıcı. Bu paylaşım sayesinde bir bakışta Bitcoin’in doğuşundan günümüze kadarki aylık getiri oranlarını inceleyebilirsiniz. Böylece Bitcoin için kırılma noktalarını tespit edebileceğiniz gibi aynı aylarda geleneksel finansal varlık getirileri ile de bir karşılaştırma yapabilirsiniz.

https://twitter.com/cryptoengineers/status/1146121528804663297?s=19

CZ ve Justin Sun’da Crypto Engineering takipçilerinden

@cryptoengineers Twitter hesabının Bitcoin dışında da farklı paylaşımları bulunuyor. Örneğin Binance CEO’su Changpeng Zhao “CZ” ve Tron CEO’su Justin Sun’ın infografik formatta hazırlanan kısa biyografileri birçok kişinin merak ettiği bu isimlerin kripto serüvenlerini gözler önüne seriyor.

https://twitter.com/cryptoengineers/status/1133224420028297217?s=19
https://twitter.com/cryptoengineers/status/1135607029937057795?s=19

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Top 4 kripto paraya genel bakış: Ayılar mücadelede önde gözüküyor

Top 4 kripto paraya genel bakış: Ayılar mücadelede önde gözüküyor

Dogecoin artık Binance’de: Listelenen güçlü altcoin sert yükseldi!

Dogecoin artık Binance’de: Listelenen güçlü altcoin sert yükseldi!