in ,

Kripto türevleri hacmi bir kez daha tüm zamanlar rekoru kırdı

Kripto türevleri hacmi bir kez daha tüm zamanlar rekoru kırdı
Kripto türevleri hacmi bir kez daha tüm zamanlar rekoru kırdı

Çok yüksek volatilite oranları kaydedilen mayıs ayı kripto para piyasası için oldukça hareketli geçti. Halving olayının öncesi ve sonrasında yaşananlar, 10.000 dolar barajıyla girilen amansız savaş ve diğer pek çok etmen, piyasaya pek çok yeni katılımcının dahil olmasına sebep oldu. Bu esnada spot hacminin en yüksek destekçisi ise yeni bir rekor kıran kripto türevleri hacmi idi.

Kripto türevleri hacmi tüm zamanlar rekoru kırdı

BitMEX’in kısa bir süre önce yayımladığı rapora göre pazar payında büyük bir yükseliş gösteren kripto türevleri, mayıs ayında %5 artarak 1,27 trilyon dolara ulaştı ve tüm zamanlar rekorunu kırdı. Mayıs ayının en büyük borsası nisan ayından bu yana %29 artışla 176 milyar dolarlık hacim bildiren Huobi oldu.


Bunu sırasıyla 152 milyar dolar ve 139 milyar dolar ile OKEx ve Binance takip etti. Borsaların nisan ayı performansına bakıldığında, OKEx %33 artarken Binance %58 büyüdü.

Daha önce piyasanın en iyi BTC türev borsası olan BitMEX, mayıs ayında sadece 94,8 milyar dolar hacim kaydetti. BitMEX’in aylık yükselişi %37.

Türev piyasasındaki bu büyüme, kurumsal oyuncu CME’nin girişiyle gerçekleşti. Nisan ayından bu yana büyük bir hacim artışına rağmen en iyi oyuncular arasında günlük rekorlara rastlanmadı.

ambcrypto

Bitcoin 10.000 doları kırabilecek mi? Araştırma firması rapor yayımladı


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ethereum işlem ücretleri yüzde 58 düştü: Sebebi ve bundan sonrası

Ethereum işlem ücretlerinin yükselmesinin altında yatan 3 temel sebep

6 Haziran Cardano ve Ethereum Classic analizi: ADA ve ETC'de son durum

6 Haziran Cardano ve Ethereum Classic analizi: ADA ve ETC’de son durum