in

Kripto piyasasında yaşanan düşüşlerle DeFi pazarının direnci de test ediliyor

Kripto piyasasında yaşanan düşüşlerle DeFi pazarının direnci de test ediliyor
Kripto piyasasında yaşanan düşüşlerle DeFi pazarının direnci de test ediliyor

Kripto Para Haber – Kripto piyasası yüksek risk içeren fiyat artış ve düşüşlerinin büyük oranlarda gerçekleştiği bir piyasa olarak görülüyor. Ancak kripto piyasası sadece fiyat artış ve düşüşleriyle sınırlı bir piyasa değil. Merkezi olmayan pazar (DeFi) ortaya çıkmasıyla birlikte kripto piyasası daha da gelişti. Kripto piyasasında yaşanan düşüş DeFi pazarını da etkiledi.

Yaklaşan düzeltmeler 7 Eylül tarihinde geldiğinde, birçok kripto parada çift haneli düşüşler gerçekleşti. Bugün de, birkaç kripto para dışında piyasa genel olarak düşüş eğilimi vardı. Bu durumun, piyasa hakimiyeti azaldıkça kripto piyasasına zarar verdiği görülüyor.


7 Eylül tarihindeki düşüşünden bu yana, kripto alanı piyasa değerinin yaklaşık %15’ini kaybetti. Bununla birlikte, günlük işlem hacimleri de %50 azalarak 418 milyar dolardan 189 milyar dolara kadar geriledi.

Toplam piyasa değeri

Sonuç olarak, DeFi Piyasa değeri 135 milyar dolardan neredeyse %8 düşüş yaşadı. 7 Eylül tarihindeki olaylardan bugüne, DeFi piyasa değeri %13,72 düştü. Ancak son 4 gün, bu kayıpların %11’inin geri kazanılmasına yardımcı oldu.

Düşüşten bu yana, yatırımcıların da temkinli davranmasıyla birlikte hacimler de düştü ve işlem hacimlerinde 30 milyar dolardan 14 milyar dolara kadar düşüş gerçekleşti.

DeFi piyasa değer

En büyük DeFi tokeni de bu düşüşlerden olumsuz etkilendi. Bugün AAVE, TVL’sinin yaklaşık %12’sini kaybetti, bununla birlikte %2,1 ETH TVL düştü ve BTC de yaklaşık %8 kaybetti. Buna ek olarak, fiyatı da bu hafta %25,2 düştü.

DeFi yeni bir alan olduğundan, 3,3 milyon yatırımcı tabanının daha küçük bir katılımına sahiptir. Spot piyasada 300 milyondan fazla yatırımcı bulunuyor, bu yüzden yatırımcılara spot piyasasını kullanmak daha mantıklı geliyor.

2021 DeFi kullanıcıları

2021 itibariyle kripto kullanıcıları | Kaynak: Üçlü-A

Bununla birlikte, buradaki Cardano akıllı sözleşmeleriyle DeFi alanına katılım ve hacimlerde de bir artış olabilir. Yükseliş devam ederse belki de gelecekte DeFi de bağımsız bir sistem haline gelebilir.

ambcrypto


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shiba Inu fiyat analizi: SHIB nereye gidiyor?

Shiba Inu fiyat analizi: SHIB nereye gidiyor?

Tanınmış trader uyardı: "Bitcoin ve Ethereum bu seviyelere düşecek, ama..."

Tanınmış trader uyardı: “Bitcoin ve Ethereum bu seviyelere düşecek, ama…”