in , ,

Kripto piyasasında genelde karmaşık geçen yaz mevsiminde bu yıl neler olacak?

Kripto piyasasında genelde karmaşık geçen yaz mevsiminde bu yıl neler olacak?
Kripto piyasasında genelde karmaşık geçen yaz mevsiminde bu yıl neler olacak?

Kripto Para Haber – Yaz ayları, kripto para piyasası için genellikle karışık geçer. Hem 2018 hem de 2019’da, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar hafif kazançlar elde etti ve analistlerin bir toparlanma dönemine girildiğini düşünmesine neden oldu.

Borsalardaki günlük işlem hacimleri sert düştü

Ancak bu sefer, kripto paralar adeta acı çekiyor ve işler kısa vadede düzelecek gibi görünmüyor. Coinbase, Kraken, Bitstamp ve Binance dahil olmak üzere dünyanın önde gelen dijital para borsalarının çoğunda, son haftalarda günlük işlem hacimleri yüzde 40’a kadar düştü. Piyasa veri sağlayıcısı Crypto Compare’in istatistiklerine göre bu, fiyat düşüşlerine ve aşırı oynaklığa bağlanıyor.


Pervalle Global’in baş yatırım sorumlusu Teddy Vallee’ye göre, Çin’in kripto para birimine yönelik davranışı ile madencilere ve etkileyicilerine karşı sürekli tehditleri dijital varlıklar için çok büyük bir tehlike.

Bir noktada, Çin dünyadaki Bitcoin ve kripto madenciliği projelerinin yaklaşık yüzde 65’ini, hatta yüzde 75’ini oluşturuyordu. Ancak ülke tüm operasyonları durdurmaya başladığında, madenciler giderek daha az işlem yapmaya başladı. Her geçen an, gelirde ve birim fiyatlarında genel bir düşüşe yol açtı.

Kripto platformu Trade the Chain için araştırma analisti Nick Mancini şunları söyledi:

Bu hikayeler Mayıs ayında piyasaya yayılmaya başladığında, duyarlılık 1 ila 150 arasında tek haneli seviyelere düştü. Sonunda bu, Bitcoin için ticaret hacminin zirvesinden bu yana neredeyse yarı yarıya düşmesine neden oldu, hatta daha da düştü. Haziran ortalamasından yüzde 32’lik bir düşüş söz konusu.

Her ne kadar her şey korkunç görünse de, kripto piyasası veri sağlayıcısı Kaiko’nun araştırma lideri Clara Medalie, bu Haziran’ın yıllar boyunca olduğundan çok daha güçlü durduğunu söylüyor. Medaile, Haziran 2021’in, 2020’den çok daha güçlü hacim ve fiyatlara sahip olduğunu belirterek şunları söyledi:

Hacimler Haziran ayında hemen hemen her borsada düştü. Ancak genel hacimler, bugün bir yıl önce olduğundan daha büyük. Haziran hacmi, şimdiye kadar kaydedilen ilk beş aylık hacimde hâlâ yer alıyor. Düşüş Mayıs ayına kıyasla keskin olsa da, bu haksız bir karşılaştırma çünkü Mayıs, benzeri görülmemiş tasfiye olayları nedeniyle şimdiye kadar kaydedilen en yüksek hacimleri gördü.

livebitcoinnews


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PayPal'dan müjde geldi: Kripto para alımlarında yıllık işlem limiti kaldırıldı!

PayPal’dan müjde geldi: Kripto para alımlarında yıllık işlem limiti kaldırıldı!

Bitcoin SV yüzde 51 saldırısına uğradı: BSV fiyatı düşüşe geçti

Hacker grubu Anonymous kripto para çıkarıyor! Amaç ne?