in

Kripto para yatırımında hedge fonlar: PwC anketi açıkladı

Kripto para yatırımında hedge fonlar: PwC anketi açıkladı
Kripto para yatırımında hedge fonlar: PwC anketi açıkladı

Kripto Para Haber – Bir PwC makalesine göre, dijital varlık alanına yatırım yapan kripto dışı hedge fonlarının sayısı, bu tür fonların %21’i bunu yaptığı için artmaya devam ediyor. PwC tarafından derlenen yakın tarihli bir rapora göre, kripto para odaklı hedge fonları, 2020’de yönetim altındaki varlıklarını bir önceki yıla göre yaklaşık %100 artırdı. Ortalama olarak, fonlar 2020’de %120’den fazla geri dönerken, yüzde 2019’da sadece %30 seviyesinde bulunuyordu.

Kripto hedge fonlarının artan katılımı

PwC ve Alternatif Yatırım Yönetimi Derneği (AIMA) üçüncü yıllık Küresel Kripto Hedge Fonu Raporunda, “likit, halka açık kripto para birimlerine” yatırım yapan veya ticaret yapan aktif olarak yönetilen kripto hedge fonlarının performansını gözden geçirdi.


Her iki taraf da, çoğunluğu son üç yılda (%81) piyasaya sürülen bu tür 200’e kadar fon buldu. Bununla birlikte, özellikle piyasadaki önemli fiyat artışları ve yeni büyük yatırımcıların girişi nedeniyle 2020 en başarılı yıl oldu.

Sonuç olarak, kripto odaklı hedge fonları AUM’larını 2019’da 2 milyar dolardan 3,8 milyar dolara çıkardı. AUM’si 20 milyon doların üzerinde olan fonların yüzdesi %35’ten %46’ya yükseldi.

Yukarıda bahsedilen önemli fiyat artışları göz önüne alındığında, medyan kripto hedge fonu 2020’de %128 getiri sağladı. Karşılaştırma için, medyan getiri 2019’da sadece %30 idi.

Bununla birlikte, isteğe bağlı uzun vadeli stratejiyi izleyen fonlar, neredeyse %300 ile en önemli sonuçları elde etti.

Kripto odaklı kuruluşlar, müşterilerinin çoğunun yüksek net varlığa sahip bireyler (%54) olduğunu ve bunu aile ofislerinin (%30) izlediğini bildirdi.

Farklı fonlar daha fazla dahil oluyor

PwC ve AIMA ayrıca geleneksel hedge fonlarının görüşleri ve dijital varlık alanına potansiyel katılımları hakkında anket yaptı. Beklendiği gibi, bu tür kuruluşlar, piyasa patlamasının ardından 2020’de fonlarını daha da artırdı.

Anketin sonuçları, geleneksel hedge fonlarının %21’inin çeşitli dijital para birimlerine yatırım yaptığını ve en büyük pozisyonu Bitcoin’in aldığını gösteriyor. Ortalama tahsisleri şu anda tüm portföylerinin sadece %3’ünü temsil etse de, %85’ten fazlası 2021’in sonuna kadar daha fazla sermaye dağıtmayı planlıyor.

bu haber ilk defa cryptopotato’da yayımlanmıştır


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bitcoin balinaları bir günde 60k btc ekledi: Temmuz BTC için kârlı başladı

Bitcoin Balinaları 31 bin ila 40 bin dolar arasında 30 bin BTC biriktirdi

Çin’in açıklamaları sonrası Bitcoin madencilik zorluğunda son durum

Çin’in açıklamaları sonrası Bitcoin madencilik zorluğunda son durum