in , ,

Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor: Bitcoin 30.000 doların altında

Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor: Bitcoin 30.000 doların altında
Kripto para piyasasında düşüşler devam ediyor: Bitcoin 30.000 doların altında

Kripto Para Haber – Bütün dünya için en gözde kripto para birimi olan Bitcoin, 30.000 dolarlık kritik seviyenin altına düştü. Tüm büyük kripto para birimlerini etkilemeye devam eden bir piyasa çöküşü olduğu net bir şekilde gözlemlenebiliyor.

Bitcoin, haftalardır 32.000 ila 34.000 Amerikan doları civarlarında dar bir kanalda yukarı aşağı hareket ederek yatay işlem görüyordu.


Kripto para piyasasında ara sıra yukarı yönlü bir kırılmanın varlığından söz ediliyordu. Ancak geçen ayın çoğuna enflasyon, Çin hükümetinin yapmış olduğu kısıtlamalar ile hükümet destekli stabilcoinleri içeren bir zeminde kripto para birimleri için potansiyel olarak büyük bir düzeltmenin olacağına dair fısıltılar vardı. Tüm bunların yanında Covid’in vurduğu ekonomik sarsıntı da göz ardı edilemez.

Bardağı taşıran son nokta ne oldu?

Covid-19’un küresel hisseler üzerindeki etkisi ile Bitcoin erken saatlerde 30.000 doların altına indi ve 29.585 dolara kadar düşüş gözlemlendi. Bu ise Bitcoin için bir devrilme noktası olabilir gibi görünüyor.

 

Ethereum 1.821 dolar seviyesinden 1.728’e, Cardano 1.05 dolara, Litecoin 105 dolara ve BNB 259 dolara kadar düştü.

Endişe verici bir şekilde, piyasalarda bu sabahki kırmızılara olumlu bir dönüş olacağına dair görüş eklemek isteyen analist sayısı oldukça az. Bunun yanında birçok analist ise düşüş hareketinin devam edeceğini düşünüyor.

Bu sabahki dramatik hareket sonucunda enflasyon ve zayıf toparlanmanın birleşimi ile de Dow Jones, NYSE ve Nasdaq’ta da sinirler sarsıldı. Dünya borsalarında yaşanan büyük bir satışın ardından neredeyse 100 milyar dolar toz oldu.

Kripto para piyasasında son durumlar

Piyasa, Bitcoin’in 65.000, Ethereum’un 4.196 ve Cardano’nun 2,46 dolar değerlerini kırdığı nisan ayının rekor seviyelerinden çok uzak.

Borsalara, enflasyona ve toparlanma programlarına verilen tepkiye rağmen hâlâ Çin hükümetinin kripto para piyasasına karşı artan küçümsemesine işaret ediliyor. Pekin kısa bir süre önce şirketleri kripto para birimi teklif etmemeleri veya bunlarla uğraşmamaları konusunda uyardı. Binlerce Bitcoin madencisini faaliyetlerini kapatmaya veya ülke dışına çıkarmaya zorladı.

Bu yazı yazılırken ise Bitcoin 29.770 dolar, Ethereum 1.760 dolar, Cardano 1,06 dolar, Litecoin 106 dolar ve Binance Coin 266 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

cityam


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DOGE Fiyat Analizi – Alım fırsatı için dip noktada mı?

Elon Musk desteği ile gelen Bitcoin artışı devam edecek mi?

Elon Musk ve Jack Dorsey, B-Word konferansında Bitcoin’i tartışacak