in , ,

Kripto para piyasalarında haftaya başlarken son durum

kripto para
Kripto para piyasalarında son durum

Hareketli günler geçiren kripto para piyasaları buna bağlı olarak oldukça volatil bir duruma geldi. Hafta sonu piyasa sermayesi 200 milyar doların üzerine çıktıktan sonra 224 milyar dolara kadar yükseldi. Fon giriş çıkışlarının hızlı olduğu piyasada en düşük 208 milyar dolar görülürken piyasalar yeni haftaya 212 milyar dolar fon toplam fon miktarı ile başlıyor.

Fon hareketlerinin hızlı olduğu kripto para piyasalarında buna bağlı olarak işlem hacimleri de geçen haftaya göre neredeyse iki katı çıkmış durumda. Buna göre son 24 saatlik zaman diliminde ortalama işlem hacmi 82,6 milyar dolar olarak kaydedildi.

Kripto paralarda görülen yüksek hacimli işlemler fiyatların aşırı dalgalanmasına neden oluyor. Hızlı yükselen kripto paraların düzeltme hareketleri de aynı oranda daha daha derin gerçekleşiyor. Bunu ilk 10 kripto para için hazırladığımız günlük destek direnç seviyelerinden de görebiliyoruz.

13 Mayıs ilk 10 kripto para destek direnç seviyeleri

Hafta sonu oluşan fiyat hareketleri baz alınarak sermaye büyüklüğüne göre sıralanmış ilk 10 kripto paranın pivot, destek ve direnç seviyelerini ise şu şekilde hesapladık:

Haftaya son iki günde görülen yükseliş hareketinin düzeltmesi ile başlayan kripto paralarda bir gerileme görülürken kritik destek seviyeleri çok daha önemli hale geliyor. Piyasa geneli sabah saatlerinde düşüş kaydederken ilk 10 kripto para arasında Binance Coin yüzde 7 oranında yükseliş ile dikkat çekiyor. BNB coin, bu fiyat hareketiyle son dönemlerde piyasadan ayrışan işlemlere sahip olduğunu bir defa daha teyit etmiş oldu.

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
bitcoin short

Bitcoin’in güçlü rallisi, short’lara dip yaptırdı

Bitcoin'in pazar payı iki yılda ATH’ye ulaştı!

Bitcoin milyarderi kripto kârını açıkladı: “BTC küresel pazarın büyük bir parçası olacak.”