in , ,

Kripto para birimlerinin yeni evi Afrika mı olacak?

Afrika'nın Bitcoin hacmi rekor üstüne rekor kırıyor!
Afrika'nın Bitcoin hacmi rekor üstüne rekor kırıyor!

Afrika kıtası kripto para birimlerini kucaklamak konusunda her geçen gün hızlanıyor. Örneğin merkez bankası kripto paralara yasal dememiş olsa da Nijeryalılar Bitcoin kullanıyor. Kenya ise LocalCryptos’taki işlem hacmini tek başına çekiyor. Gana da bu ligde.

Veri bilimcisi Matt Ahlborg, son tweetinde Ghanian Cedi’deki (GHS) Bitcoin işlemlerinin P2P pazarlarına girdiğini ortaya koydu. Ahiborg’un paylaştığı bir grafiğe göre, LocalBitcoins ve Paxful kombine haftalık işlem hacmi, yaklaşık 350 bin BTC’ye ulaştı. Bu sayı, 2019’un başında gözlemlenen miktarın neredeyse 3 katıydı.

Hacmin, LocalBitcoins’ten Paxful’a tamamen geçtiğini de belirtmekte fayda var. Ahlborg, bu değişimi LocalBitcoins’in son zamanlarda kullanıcılar için zorunlu KYC’yi uygulamaya koyması gerçeğine bağlıyor. Paxful işlemleri, Bitcoin işlem hacminin %90’ını oluşturuyor. Paxful’un bir KYC süreci de olsa kullanıcılar hesapları 1.500 dolarlık bir hacme ulaşana kadar KYC yapmak zorunda değil.

Google Trende verilerine göre Gana, Bitcoin’le ilgilenen ülkeler arasında. İlginç şekilde Nijerya ve Afrika’dan önce geliyor.

Bitcoin ticaret hacmindeki son artış, ülkedeki Ghanian Cedi’nin (GHS) yükselen enflasyon oranına bağlanabilir. Enflasyon oranı son olarak 4 ayın zirvesine çıktı. Ekim ayındaki %7,2’den Kasım ayında %8,2’ye yükseldi. Bu nedenle Ganalı kullanıcılar için mal ve hizmetler daha pahalı hale geldi.

coingape


Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?

Bitcoin tarihsel destek seviyesine çok yaklaştı

Bir ponzi tuzağı en çok ETH tutan 10 adresten birine sahip.

Bir ponzi tuzağı, en çok ETH tutan 10 hesaptan birine sahip