in ,

Kripto kışına rağmen kripto ATM sayıları sürekli büyüyor

kripto ATM
Kripto kışına rağmen kripto ATM sayıları sürekli büyüyor

Son verilere göre, yeni kripto ATM ’lerinin sayıları, son kripto pazar çöküşüne rağmen büyümeye devam ediyor.

Coin ATM Radar’ın bilgileri Kasım ayında farklı ATM üreticilerinin dünya çapında 209 nokta açtığını ve daha önce kurulanların ise 68’inin kapalı olduğunu gösteriyor. 141 ATM’lik net büyüme ile toplam 150 âdete ulaşılan Ekim ayındaki sayı ile yaklaşık aynı rakamda seyrediyor.

Birleşik Devletler, 70 yeni makinenin kurulu olduğu dominant ülke olmaya devam ediyor.  Yılsonunda, ülkede mevcutta kurulu 2.243 kripto ATM bulunuyor. Listede sırasıyla Avusturya ve Kanada, 17 ve 16 ATM ile yer alıyor.


Peru, Arnavutluk ve Güney Kore’ye Kasım ayında ilk kripto ATM kurulumu gerçekleşti

Buna ek olarak, üç ülke – Peru, Arnavutluk ve Güney Kore – Kasım ayında ilk kripto ATM kurulumlarını yaptılar. İlk ikisi, Prag merkezli büyük bir Bitcoin ATM üreticisi General Bytes tarafından kurulum alırken Güney Kore, yerel üreticisi DOBI ATM’den bir cihaz aldı.

General Bytes dünyanın en geniş ATM kurulumu (80 ATM) ile lider konumda yer alırken onu ABD’li üretici Genesis Coin 36 ATM ile ve Lamassu Bitcoin Ventures ise 12 ATM ile takip etti.

Kasım ayında, ATM’lerde kabul edilen altcoinlerin sayısı ise yüzde 59 oranında artış gösterdi. Elbette Bitcoin en çok sayıda ATM tarafından kabul edilen kripto para olma unvanına sahipken tüm dünyada 4.042 adet ATM’de kullanılabiliyor.

cointelegraph

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lider kaldıraçlı Bitcoin borsası, üç farklı ülkede yasaklandı!

Bitfinex dolar sabitli Tether’in dolara karşı işlemlerini başlatıyor

yatirim yoneticisi

Yatırım yöneticisi 2018 kripto piyasasını B+ olarak değerlendiriliyor