Kripto kışı bitti: Bitcoin en yüksek işlem hacmine doğru ilerliyor

Analistler Bitcoin'de ralli öncesi yeni düşüşler bekliyor
Analistler Bitcoin'de ralli öncesi yeni düşüşler bekliyor

Nihayet kripto kışının sonuna yaklaştığımız konusunda iyimser olmamızı belirten bir işaretle karşılaştık. Bu ay CoinMarketCap’a göre 2018 Nisan ayından bu yana Bitcoin için en yüksek işlem hacmi görüldü.

Bitcoin (BTC) işlem hacim grafiği
Bitcoin (BTC) işlem hacim grafiği

Bitcoin 2018 Nisan ayına yaklaştı

Dün 24 saatlik işlem hacminin 10.4 milyar ABD doları olduğunu ve 8 ve 9 Mart tarihlerinde ise 10.7 ve 10.6 milyar ABD Doları olduğunu gördük. Bunlar Bitcoin’in hacmi için 25 Nisan 2018’den bu yana 11.9 milyar dolara yaklaşan en yüksek seviyeler.

Bu, piyasaya bir miktar güven duyulmasının iyi bir işareti olabilir. Daha yüksek hacimler daha fazla işlem gerçekleştiği anlamına gelir, bu da daha fazla insanın yeniden dahil olmaya başladığı anlamına gelir. Bu mutlaka fiyatta hemen bir sıçrama anlamına gelmez, ancak gelecekteki pazar görünümü için kesinlikle olumlu bir işarettir.

Bitcoin (BTC) günlük fiyat grafiği
Bitcoin (BTC) günlük fiyat grafiği

Kripto paraların çoğu son zamanlarda iyi gidiyor gibi görünüyor ve ilk kripto yayının belirtilerinin burada olduğuna inanmak için bazı nedenler var. En büyük kripto para bügün en zorlu engeli bir kez daha aştı ve yazım sırasında 4.053 dolar seviyesine ulaştı. Bakalım burada kalış şekli ayıları kaçırıp boğaları çağırabilecek mi?

Chepicap

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Siz Ne Düşünüyorsunuz?


Binance