Kripto analisti: “Altcoin mevsimi yeni başlıyor.”

Kripto analisti: “Altcoin mevsimi yeni başlıyor.”
Kripto analisti: “Altcoin mevsimi yeni başlıyor.”

Kripto analisti Kiril Nikolaev’e göre, altcoin’ler Bitcoin’in pazar hakimiyetinden bir parça almak için hazırlanıyor.

Altcoin, Bitcoin baskınlığına direniyor

CCN için yazdığı bir makalede Nikolaev, altcoin pazarı kolektif bir şekilde 100 milyar dolar civarında konsolide olduğunu belirtti. Bu, BTC’nin yaklaşık %59,35 baskınlıkta tarihsel direnç gösterdiği gerçeğiyle birlikte, alt mevsimin canlı olduğunu ve iyiye doğru gittiğini gösteriyor. Nikolaev düşüncelerini şöyle açıkladı:

Boğaların Bitcoin parabolik koşusundan sonra bile bu direnişe kapılmış olmaları, endeksin hala düşüşte olduğunu gösteriyor. Önyargımız, ayılar aynı zamanda yüzde 58’lik yatay direncin iyileşmesini sağladığından da kaynaklanmaktadır. Ancak endeksin haftalık RSI’si aşırı ısınmış durumda.

Bu sinyaller bize Bitcoin Baskınlığı Endeksinin düştüğünü ve yakın gelecekte düzeltilmesi muhtemel olduğunu söylüyor. Bu varsayım, altcoin mevsiminin henüz bitmediğine dair güçlü işaretler sunuyor.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir