in ,

Kore’nin ikinci en büyük bankası Ripple’la ortaklığa imza attı

Japonya'nın önde gelen borsasından XRP atağı
Japonya'nın önde gelen borsasından XRP atağı

Ripple, müşteri listesine yeni bir bankacılık ortağı ekledi, bu şirketin finansal kurumlar ağını genişletmesine yardımcı olacak bir şey. Güney Kore’deki ikinci en büyük banka olan Shinhan Bank, şimdi şirketin hizmetlerini gelecekte kullanması beklenen yeni bir Ripple müşterisi.

Kore’nin ikinci en büyük bankası artık Ripple ortağı

Ripple ile çalışan bankaların ve finansal kurumların listesi genişlemeye devam ediyor. Bu kez, Ripple Shinhan Bank’ı müşteri listesine eklemeye karar verdi. Bir Twitter kullanıcısına göre, sosyal medya ağındaki en popüler XRP destekçilerinden biri olan XRP Araştırma Merkezi, Güney Kore’deki en büyük bankalardan ikisinin şimdi Ripple’nin müşteri listesinin bir parçası olduğunu açıkladı. Diğer banka, ülkenin beşinci büyük bankası olan Woori Bank.


Diğer bazı ortaklar, IndusInd Bank, Itaú, Santander, Credit Agricole, Axis Bank, Al Rajhi Bank ve diğerleridir.  Ripple, dünyanın her yerinden çok sayıda kurumsal yatırımcı ile çalışıyor. Amaç, ağlarına mümkün olduğunca çok banka eklemek.  Ripple, şimdi dünyanın en büyük finansal mesajlaşma hizmetleri şirketi olan SWIFT’in rakibi. SWIFT şu anda 11.000’den fazla bankaya ve kuruma çözüm sunuyor.  Sırasıyla Peru ve Birleşik Krallık’ta bulunan iki banka olan Interbank ve Vitesse, SWIFT ile rekabet edebilmek için Ripple tarafından geliştirilen xCurrent sistemini kullanacak.

Ripple’ın defteri kullanan bankaların yalnızca birkaçı XRP’yi kullanıyor

Ancak, şu anda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra pazardaki en büyük üçüncü olan XRP dijital varlığını kullanmayacaklar. Bankaların çoğu Ripple’ın defteri kullanıyor, ancak yalnızca birkaç kurum XRP kripto  para birimini maliyetleri düşürmek, daha hızlı ödemeler yapmak veya kaynak likiditesi için kullanıyor.  XRP kullanan firmalardan biri, bireylerin sınır ötesi ödemeleri birkaç dakika içinde gönderip almalarını sağlayan MoneyGram’dır.

Ripple tarafından bildirildiği gibi, xRapid ürünü, üç ülke, ABD, Meksika ve Filipinler ile likidite sağlamak için dünya çapında çeşitli borsalarla çalışıyor. Bu borsalar arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde Bittrext, Meksika’da Bitso ve Coins.ph bulunuyor. Bu platformlar, kullanıcıların ABD Doları, Meksika Pesoları ve Filipin Pesoları dahil olmak üzere üç fiat para birimi ile işlem yapmalarını sağlar.

Usethebitcoin

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ünlü analist: “XRP fiyatı uçuşa geçmek üzere!”

Ripple, XRP destekli xRapid’le ilgili yeni planlarını açıkladı

electroneum mobil odeme

Türkiye’deki tüm mobil kullanıcılar Electroneum ile dakika ve internet yükleyebiliyor