Koinim, Bitcoin Gold
Koinim, Bitcoin Gold

Koinim, Bitcoin Gold ve Segwit2x Açıklaması

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiyenin ilk Bitcoin alım-satım platformlarından biri olan KoinimBitcoin Gold ve Segwit2x hakkında bir bildiri yayınladı. Bitcoin’in yanısıra Türk Lirası ile Litecoin alım-satımını sağlayan borsa, beklenenin aksine, Bitcoin Gold hakkındaki şüpheli tesbitlerini duyurdu.

Bitcoin Cash desteği

Koinim olarak ilkemiz, yatırımlarınızın güvenliği esas olmak kaydıyla, blok zincirinde meydana gelecek çatallanmalardan kullanıcılarımızın azami ölçüde faydalanmasını sağlamaya çalışmaktır. 1 Ağustos tarihinde gerçekleşen Bitcoin Cash çatallanmasını da bu ilke doğrultusunda ele alıp yoğun bir teknik değerlendirme sürecinden geçirdikten sonra, oluşacak Bitcoin Cash bakiyenizi güvenle çekebileceğiniz bir altyapı geliştirmiş ve bu işlevi pek çok küresel borsadan önce devreye almıştık.

Bitcoin Gold

“Bitcoin Gold” ismiyle bilinen ve Bitcoin blok zincirinin (tahmini olarak 25.10.2017 tarihinde oluşacak) 491407. bloğu baz alınarak çatallanacağı duyurulan bu yeni kriptopara türünü de, gündeme geldiği günden itibaren bu ilkemiz doğrultusunda yakınen takip ediyoruz. Tarafımızca sürdürülen ayrıntılı teknik ve güvenlik analizlerinde, söz konusu projeye ilişkin aşağıda sıralanan sorunların, duyurulan tarihe az bir süre kalmasına rağmen halen devam ettiği tespit edilmiştir:

Bitcoin Gold’a ait henüz kararlı bir yazılım, altyapı ve test ağı bulunmamaktadır.

Koinim, Bitcoin Gold’un bilinen bir geliştirici grubu bulunmadığını ekledi.

Projeye ait internet sitesinde iddia edilenin aksine, Bitcoin Gold’da henüz “mükerrer işlem koruması” bulunmamaktadır. Mükerrer işlem koruması olmadan Bitcoin Gold desteği verilmesi, mevcut Bitcoin bakiyesi için güvenlik riski oluşturmaktadır.

Projeye ait internet sitesinin mevcut versiyonu ve geçmiş tarihli versiyonları arasında çelişkili ifadeler bulunmakta ve bu durum ciddi belirsizlik oluşturmaktadır.

Bitcoin Cash desteği verebilmemizi mümkün kılan, profesyonellik, planlılık ve ekosistem desteği, Bitcoin Gold projesinde gözlemlenememektedir.

Tüm bu sorunlar ve riskler sebebiyle, dünya kriptopara kullanıcıları arasında yaygın servis, cüzdan yazılımı ve donanımların büyük çoğunluğu, Bitcoin Gold desteği vermeyi taahhüt edememiştir.

Gerekli standartları henüz sağlayamayan Bitcoin Gold’u, mevcut durumda güvenli bir şekilde desteklememiz mümkün görünmemektedir. Bu çatallanmanın gerçekleşmesi halinde oluşacak Bitcoin Gold bakiyeniz, her halükarda tarafımızca muhafaza edilecek ve ilerleyen zamanlarda Bitcoin Gold kaynaklı bu sorunların giderilmesi ve bu kriptoparanın belli bir değer kazanması halinde, konu tekrar değerlendirilerek kullanıcılarımıza Bitcoin Gold çekme imkanı tanınabilecektir.

Segwit2x

Kasım ayı içerisinde gerçekleşmesi beklenen ve şimdiden daha fazla destek toplamayı başaran Segwit2x çatallanması da tarafımızca dikkatle izlenmektedir. Mümkün olması halinde, oluşacak Segwit2x bakiyenize erişebilmeniz için gerekli teknik çaba gösterilecektir.

 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin