in , ,

Kesinti yaşayan Solana’da işler karıştı! SOL yeniden yükselişe geçebilecek mi?

Solana fiyat analizi: SOL Salı günkü kesintiden sonra hala zayıf
Solana fiyat analizi: SOL Salı günkü kesintiden sonra hala zayıf

Kripto Para Haber – Solana Blockchain’i yoğun işlem yükünü taşıyamadı ve bir kesinti yaşadı. Bu durum SOL için de keskin bir düşüşe sebep oldu. Fiyat zayıflığını sürdürüyor. Bu haberin yazıldığı sırada SOL/USDT 159,50 dolar civarında işlem görüyor.

Solana kesintisi hakkında ortaya çıkan detaylar

Yaşanan kesinti, yatırımcıların bu “süper hızlı ağa” olan güvenini sarstı ve büyük bir satışa yol açtı. Salı günü SOL fiyatı %15 oranında düştü. Solana Vakfı tarafından Twitter’da paylaşılan resmi bir açıklamada, olayın Blockchain’deki işlem yükünün 400.000 TPS’ye yükselmesinden sonra meydana geldiği belirtildi. Ayrıca işlem işleme kuyruğunu doldurduğu ve ağın kritik mesajlaşmaya öncelik vermesine izin vermediği açıklandı.


Kripto para ve Blockchain uzmanları, sorunun işlem ücretlerini düşürebilecek olası bir güvenlik açığından yararlanmak için Solana Blockchain’e spam gönderen bir hatadan kaynaklanmış olabileceğini varsayıyor. Ağın CEO’su Anatoly Yakovenko da Twitter’da kesintinin “Raydium IDO botlarının lansman sırasında tokenleriçalmaya çalışmasının” bir sonucu olduğunu belirtti.

Teknik açıdan analistler, yatırımcıların Blockchain’e geri dönmeye ikna olmaları biraz zaman alacağından, ağ kesintisinin Solana’da bir fiyat düzeltmesine neden olmasını bekliyorlar.

Blockchain odaklı VC şirketi Eden Block, Solana ekosistemini İsrail ve Avrupa’da büyütmek için 16 milyon dolara kadar fon sağlamak için Solana Vakfı ile ortaklık kurduğunu bildirdi. Bu gibi haberlerin Solana’nın toparlanmasına ne kadar katkıda bulunacağını zaman gösterecek.

İzlenecek temel düzeyler

Solana fiyat analizi: SOL Salı günkü kesintiden sonra hala zayıf

4 saatlik SOL/USDT grafiğinde hareketli ortalamaların çoğu ve önde gelen teknik göstergeler düşüşü işaret ediyor. Özellikle MACD ve momentum, düşüş eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte, daha büyük zaman dilimindeki hareketli ortalamalar, yatırımcılar arasında da bir miktar satın alma ilgisine işaret ediyor.

Solana’nın fiyatı pivot noktasının altında 159,63 dolarda kalıyor, ancak 129,53 dolarlık acil desteğin oldukça üzerinde oturuyor. Satış baskısındaki bir artış, fiyatın bu seviyeye doğru kaymasını sağlayacaktır, bu nedenle yatırımcılar bu sıralar yakın takip kalması gerekebilir.

fxleaders


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hangi DeFi tokenleri bu hafta çift haneli kazançlar elde etti?

Hangi DeFi tokenleri bu hafta çift haneli kazançlar elde etti?

Sandbox fiyat analizi: SAND yüzde 20 düştü, şimdi ne olacak?

Sandbox fiyat analizi: Yüzde 20 düşen SAND için sırada yükseliş mi var?