in , ,

Kemerleri bağlayın! Bitcoin için yükseliş sinyali veren 3 gösterge

2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?
2019 ve 2020 arasında şaşırtan benzerlik: Bitcoin 15 bin dolara mı yürüyor?

Son bir ay içerisinde 10.000 dolarlık kritik barajı birkaç kez ihlal etmeyi başaran Bitcoin, yediği retlerin ardından açık bir düşüş trendi içinde. Bazı borsalarda 8.600 dolara dek düşen kripto para beş haneli zirvelerden %15 daha düşük bir seviyede.

Pek çok kişiyi panik havasına sürükleyen bu düşüş bazıları tarafından oldukça doğal karşılandı. Zira 11-12 Mart’taki tarihi düşüşten beri BTC kademeli bir artış gösteriyordu ve bunun bir noktada tersine dönmesi gerekiyordu. Öyle ki bu son düşüş eğiliminin de çok yakında sona ereceği ve yeni bir rallinin başlayacağı düşünülüyor.

Bitcoin için yükseliş sinyali veren 3 gösterge

1- Bitcoin “düşen kama” oluşumuna girdi

The Moon isimli tanınmış bir kripto para trader’ına göre Bitcoin “düşen kama” ismi verilen bir modeli şu sıralar tam manasıyla uyguluyor. Daha önce bu tür kalıplar görüldüğünde Bitcoin piyasası oldukça etkileyici kazanımlar yaşamıştı.

2- ABD ve Çin arasındaki gerginlikler arttı ve yuan çöktü

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin arasındaki gerginlikler uzun süredir devam etse de son dönemde az da olsa bir soğuma gerçekleşmişti. Ancak ticaret savaşı yeniden alevlendi. ABD, en büyük rakibine uyguladığı yaptırımları bir kademe daha yükseltti.

Yuan Talks ismiyle paylaşımlar yapan bir Çinli yatırımcı, Eylül 2019’dan beri yuanın en zayıf haline geldiğini söyledi. Bahsettiği Eylül 2019 dönemi ticaret savaşının zirve dönemiydi.

Yerli para birimleri büyük yara alan Çinli yatırımcılar, Bitcoin’e güvenli bir sığınak olarak yaklaşıyor ve zamanla daha çok ilgi gösteriyor.

Placeholder Capital’in ortaklarından Chris Burniske bu durumu şöyle açıkladı:

“Çin’in CNY’si USD karşısında zayıflamaya devam ederse, 2015 ve 2016 yılının bir tekrarını yaşayabiliriz. O dönem Bitcoin, yuanın zayıflığından faydalanarak güçlenmişti.”

3- Merkez bankaları ve hükûmetler trilyonlarca dolar para basıyor

Koronavirüs pandemisinin patlak vermesi nedeniyle küresel ekonomi uzun süredir görülmeyen bir durgunluk yaşıyor. Düzinelerce milyon kişi işsiz kalırken tüketici güveni, harcamaları ve diğer önemli ekonomik ölçümler adeta uçurumdan aşağı yuvarlanmış durumda.

Böylesine derin bir kriz hükûmetleri para basmaya zorluyor ve Bitcoin’in gerçek değerini arttırıyor. Japonya da bunu yakın zamanda açıklığa kavuşturan ülkeler arasında.

Küresel ekonomiyle ilgili haber başlıklarını paylaşan FXHedge’e göre, yeni bir belge Japon hükümetinin 117,1 trilyon yen (1,1 trilyon dolar) değerinde bir teşvik paketi uygulamak istediğini gösteriyor.

Bunun anlık enflasyona yol açması muhtemel olmasa da (Japonya yıllardır neredeyse deflasyonist) analistler bu uyaranın ve bunun gibi diğerlerinin Bitcoin için yükselişe işaret ettiğini söylüyor.

newsbtc

Bitcoin balinalarının sayısında kritik artış! Fiyatı yükseltebilir mi?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tether hacmi rekor üstüne rekor kırıyor!

Tether hacmi rekor üstüne rekor kırıyor!

Uzman analistten Ripple yatırımcılarına kritik uyarı! “Düşüş sürecek”

Uzman analistten Ripple yatırımcılarına kritik uyarı! “Düşüş sürecek”