in ,

Kanlı hafta sonunun ardından kripto para piyasalarında neler oluyor?

4 kripto para
Bu 4 kripto para bir haftada yüzde 100’ün üzerinde arttı

Son üç gün içinde, kripto para piyasası dramatik bir düşüş yaşadı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değerinden yaklaşık 40 milyar dolar silinirken hafta sonunda yaşananlar, son bir ay içinde bu şekilde yaşanan ikinci kaza olarak kayıtlara geçti.

Yaşanan bu çöküşle birlikte başta Bitcoin olmak üzere kripto paraların çoğu büyük kayıplar yaşadı. BTC, acımasız satış baskısından sonra piyasa değerinden 20 milyar dolardan fazla kaybetti. Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve XRP gibi altcoinler de sert bir şekilde düştü ve şubat ayının başından beri ihlal edilmeyen önemli destek seviyelerinin altına geriledi.


Pazarın büyük kısmı bugün hâlâ kırmızı renkte olmasına rağmen, aşağı yönlü fiyat hareketinin en kötü dalgası geride kaldı. Çoğu kripto para birimi son 24 saatte %1-3 arasında düşerken, hatrı sayılır bir kısmı iyileşmeye başladı. Bitcoin fiyatı son 24 saatte yaklaşık %2 artarak 8 bin 047 dolara ulaşırken, Ethereum  fiyatı 203 dolar civarında.

Çoğu ayı piyasasının aksine, en son satışın bariz bir nedeni var. 2019 PlusToken dolandırıcılığından yasa dışı fon hareketlerinin izini süren Twitter hesabı Ergo’ya göre 100 milyon doların üzerinde değere sahip 13.000’den fazla çalıntı BTC piyasa çökmeye başlamadan sadece birkaç saat önce piyasadan çekildi.

Bu artan satış baskısı piyasayı düşüş trendine zorlayarak mart ayının başlarındaki kazanımları sildi. Satış baskısı azaldı ve çoğu kripto para birimi iyileşme belirtileri gösteriyor.

decrypt

Güncel Google istatistikleri kripto para piyasası için neler söylüyor?


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel Google istatistikleri kripto para piyasası için neler söylüyor?

Güncel Google istatistikleri kripto para piyasası için neler söylüyor?

10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü performansından sonra BTC ne yapacak?

10 Mart Bitcoin analizi: 5 ayın en kötü gününü geçiren BTC ne yapacak?