in ,

Kanada Merkez Bankası negatif faize geçebilir! Bitcoin nasıl etkilenecek?

Kanada'nın 3iQ'su, Nasdaq Dubai'deki Bitcoin fonunu listeliyor
Kanada'nın 3iQ'su, Nasdaq Dubai'deki Bitcoin fonunu listeliyor

S&P 500 ve kripto para başta olmak üzere bazı önemli piyasalarda toparlanma görülmesine rağmen küresel ekonominin birçok parçası resesyona girdi. Dünya genelinde işsiz sayısı artarken  tüketici harcamaları azaldı ve küresel tedarik zinciri büyük zarara uğradı. Bitcoin için bunun anlamı ne?

Dünya genelinde nakit akışlarının olumsuz seyretmesi, yani firmaların iflas etme riski ve işini kaybetme riski süren kişi olması sebebiyle merkez bankaları, işletmeler ve vatandaşları kurtarmak için giderek daha güçlü para politikaları açıklamaya başladı.


Kanada Merkez Bankası negatif faize geçebilir

Dünyanın en büyük yedi ekonomisinin bir araya gelerek oluşturduğu G7 grubundan Kanada’nın negatif faize geçmeye hazırlandığı öğrenildi. Kripto para endüstrisindeki pek çok kişi, bu durumun BTC’nin bugün neden değerli olduğunun bir kanıtı olduğunu söylüyor.

Tüketiciler bankalarda para tuttuklarında kendilerine bir faiz oranı ödenmesi beklenir. Ancak merkez bankaları ekonomik büyümeyi teşvik etmeye çalıştıkça bu finansal eğilim değişmeye başladı. Şu anda nadir olmakla birlikte, giderek daha fazla banka (çoğunlukla şimdiye kadar İskandinav bölgesinde) vatandaşların parasını tutmak karşılığında para almaya başladı.

Bitcoin tutmak, fiat para tutmaktan mantıklı hale geliyor

Kanada Bankası şu anda %0,25’lik bir politika faiz oranı uyguluyor ve bu oran son birkaç yıldır ABD Federal Rezervi’ni takip ediyor. Söz konusu fikr, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının merkez bankalarının giderek daha agresif hale gelmesiden faydalanmaya devam ettiğini gösteriyor.

Grayscale Investments tarafından 30 Nisan tarihinde yayımlanan bir araştırma raporunda, şirketin araştırma bölümü Phil Bonello bu anlatıyı şöyle yorumladı:

Bugünün makroekonomik ortamı; kıt, dijital, egemen olmayan bir para biçiminin değer depolamak için cazip bir yer olabileceğini ve sınırsız para basımına karşı bir çit görevi görebileceğini gösteriyor.

Negatif faiz oranları dünyasında, Bitcoin ve diğer kripto varlıklarının tutulması fiat paralar tutmaktan çok daha mantıklı görünüyor. Bu hissi taşıyan önemli isimlerden Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz da “Altın ve Bitcoin alın. ”ifadesini kullandı.

newsbtc

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi: “Bitcoin alma zamanı geldi!”


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hindistan'ın menkul kıymet düzenleyicisi, halka arz öncesinde destekçilerin kripto satmasını istiyor

Hindistan’da sokağa çıkma yasağı 14 gün uzatıldı: Bitcoin için anlamı ne?

Bitcoin fiyat hareketi 2019'u tekrarlıyor: Yeni yükseliş kapıda olabilir!

Meşhur analistten kritik uyarı: “Bitcoin 10.000 doları kıracak ama önce…”