in , ,

Kanada Bitcoin ETF’si bu hafta yüksek BTC girişleriyle dikkat çekti

Kanada'nın 3iQ'su, Nasdaq Dubai'deki Bitcoin fonunu listeliyor
Kanada'nın 3iQ'su, Nasdaq Dubai'deki Bitcoin fonunu listeliyor
  • Bitcoin‘de 35,2 milyon dolar, Purpose ETF’ye (BTCC) taşındı
  • Peter Schiff, Bitcoin’in aşması gereken zor seviyeyi belirledi

Glassnode analiz ekibi tarafından sağlanan iki grafik, geçtiğimiz hafta Kanada merkezli Purpose Bitcoin borsa yatırım fonuna girişlerin büyük bir düşüşün ardından yeniden başladığını gösteriyor, bu da muhtemelen BTC’ye yönelik perakende talebinin yeniden yükselişte olduğu anlamına geliyor.

Bitcoin’de 35,2 milyon dolar, Purpose ETF’ye (BTCC) taşındı

Amiral gemisi kripto para biriminin fiyatı bu ayın başlarında Elon Musk ve Tesla, ardından Çinli yetkililer sayesinde iki kez 40.000 $ seviyesinin altına düştüğü için 660 milyon dolarlık Purpose Bitcoin ETF fonunu da etkiledi.


Böylece, kripto para birimi yukarıda belirtilen tetikleyiciler nedeniyle genel olarak yaklaşık yüzde 33 oranında değer kaybetti.

Glassnode grafiği, bu süre zarfında ETF akışlarının büyük düşüşler sergilediğini gösteriyor. Ancak, analiz ekibi tarafından paylaşılan grafiğe göre şimdi yukarı çıkıyorlar.

Geçen hafta, 898 Bitcoin, 35.199.804 $ ‘a eşit olan Kanada ETF’sine gönderildi.

Grafiği Twitter sayfasında paylaşan Moskovski Capital CIO’su, bunun Bitcoin için perakende talebinin yeniden başlaması olacağı yorumunu yaptı.

BitcoinETFCanadaPurposeMayrise
Kaynak: Twitter

Peter Schiff, Bitcoin’in aşması gereken zor seviyeyi belirledi

Euro Pacific Capital’in başkanı ve bir altın aşığı olan tanınmış Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin’in 50.000 $ seviyesini yeniden ele geçirmek için büyümeye devam etmesinin zor olduğunu paylaştı.

Kısa bir süre 40.000 $ seviyesine çıkan bitcoin için Anthony Pompliano’nun tweet’ine yanıt veren Schiff, büyük kripto paranın  “42.000 $ ‘ın üzerinde çok fazla direnç” bulacağını tweetledi.

SchiffBTC42000
Kaynak: Twitter

Bu arada, Glassnode ekibinden son tweet’e göre, Bitcoin borsa girişlerinin sayısı beş ayın en düşük seviyesi olan 2.518.137’ye düştü.

u.today


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nvidia: Ethereum'un Proof-of-Stake'e geçişi GPU'lara olan talebi azaltabilir

Nvidia: Ethereum’un Proof-of-Stake’e geçişi GPU’lara olan talebi azaltabilir

Popüler Altcoin, en iyi yedi kripto varlığı için Polygon'a köprü kuruyor

Popüler Altcoin, en iyi yedi kripto varlığı için Polygon’a köprü kuruyor