in ,

Kaç Bitcoin kaldı ve son BTC ne zaman çıkarılacak?

Kişisel bilgisayarlardan madencilik yaparak çıkarabileceğiniz kripto varlıklar
Kişisel bilgisayarlardan madencilik yaparak çıkarabileceğiniz kripto varlıklar

CoinMarketCap’e göre, toplam Bitcoin arzının %85’inden fazlası mayınlı. Kripto veri sağlayıcısı, 17.851.300 BTC’nin şu an dolaşımda olduğunu ve geriye sadece çıkarılacak 3.148.700 BTC’nin kaldığını söylüyor.

Bitcoin dört yılda bir yarılanıyor

Şu anda, Bitcoin ağı günde 1.800 Bitcoin üretiyor ve bu sayı Mayıs 2020’de yarıya inecek. Üretim oranları yaklaşık olarak dört yılda bir yarılamaya devam edecek, bu da tüm Bitcoin’lerin ancak 2140 yılında dolaşımda olacağı anlamına geliyor. Bitcoin’in azalan ve sınırlı arz kriptonun enflasyonla mücadele niteliğinin bir parçasıdır ve kriptonun arzu edilen bir dijital değer deposu olmasının ana nedenlerinden biri olarak kabul edilir.

Ek olarak, oldukça büyük, ancak tam olarak bilinmeyen bir miktarda Bitcoin’e asla erişilmez ve esasen dolaşımdan kalkmış gözüyle bakılıyor. Bunun nedeni birçok insanın özel anahtarlarını kaybetmiş olması ya da ölümünden sonra kimseye anahtarını bırakmamış olması gösteriliyor. Chainalysis’den sağlanan bir rapora göre, toplam arzın yaklaşık %20’si kadar olan 4 milyon BTC’ye erişim kaybedildi.

Bitcoin’in hash oranı, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi. Hash hızı, ağı korumak için şu anda kullanılmakta olan bilgi işlem gücü miktarını ölçer. Mevcut rakamlar, 2019 yılının Ocak ayından başlayarak madenciliğe olan ilginin yeniden dirildiğini yansıtıyor.

Dailyhodl

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birik
7im, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Kripto analistleri uyarıyor: Bitcoin dibi aramaya devam edecek

Kripto analistleri uyarıyor: Bitcoin dibi aramaya devam edecek

Binance’de yeni bir kripto görücüye çıkıyor: Contentos (COS)

Binance’de yeni bir kripto para görücüye çıkıyor: Contentos (COS)