youtube
JPMorgan Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin alımı için bu ifadeyi kullandı
JPMorgan Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin alımı için bu ifadeyi kullandı

JPMorgan Square’in 50 milyon dolarlık Bitcoin alımı için bu ifadeyi kullandı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan, Square’in Bitcoin’e yaptığı 50 milyon dolarlık yatırımdan bahsettiği bir rapor yayınladı.

JPMorgan analistlerinden biri, Square’in yatırımının Bitcoin (BTC) ve geleceği için “güçlü bir güven oyu” olduğunu söyledi. Aynı zamanda bu, Square’in BTC’nin gelecek için çok fazla potansiyele sahip olduğunu düşündüğünün de bir işareti.

JPMorgan Square’in Bitcoin’de potansiyel gördüğüne inanıyor

Birkaç hafta önce ödeme şirketi Square, Bitcoin’e 50 milyon dolar yatırım yaptığını duyurdu. Bu adım, MicroStrategy’nin birkaç ay önce 425 milyon doları en popüler dijital para birimine yatırma kararının ardından geldi. JPMorgan’ın analistine göre, Square’in portföyüne daha fazla Bitcoin eklemeye devam etme ihtimali son derece fazla.

Bu gelişme, Bitcoin ve bir bütün olarak kripto para piyasasıyla ilgilenen birkaç şirket olduğunu gösteriyor. Kripto endüstrisi genişliyor ve farklı şirketlerin Bitcoin satın alarak ve ona yönelerek fonlarını alana nasıl yatırdıklarını görüyoruz.

Diğer şirketler de Bitcoin alabilir

Analist, diğer ödeme şirketlerinin de portföylerine BTC eklemeye başlamasının mümkün olduğunu açıklamaya devam etti. Bitcoin, dünyanın her yerinden hükümetlerin COVID-19 krizine karşı savaşmak için büyük miktarlarda para bastığı zamanlarda bir değer deposu olarak çalışabilir.

Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı bir arzı var ve asla daha fazla BTC olmayacak. Bunun yerine, fiat para birimleri günlük bazda değer kaybediyor ve merkez bankaları, para birimlerinin değer kaybetmesiyle daha esnek hale geliyor.

Square’in kullanıcılara “Cash App” aracılığıyla Bitcoin satın alma imkanı sunduğunu, kullanıcıların en değerli dijital varlığı edinebileceğini ve tüm kripto para piyasasına yönelebileceğini belirtmekte fayda var.

usethebitcoin


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


 

Binance

Yorumlar kapalı.

Bizi Takip Edin