in , ,

JPMorgan, ayı piyasası için sinyal olarak zayıf Bitcoin vadeli işlemlerine işaret ediyor

JPMorgan, ayı piyasası için sinyal olarak zayıf Bitcoin vadeli işlemlerine işaret ediyor
JPMorgan, ayı piyasası için sinyal olarak zayıf Bitcoin vadeli işlemlerine işaret ediyor

JPMorgan, Bitcoin vadeli işlem eğrisinin, BTC değerinin % 74’ünü kaybettiği 2018 yılı çoğunda aşağı yönlü olduğuna dikkat çekti.

JPMorgan’ın kripto para piyasası analistleri, Bitcoin’in (BTC) spot fiyatları ile BTC vadeli işlem fiyatları arasındaki farkın piyasa için potansiyel bir düşüş işareti olduğuna dikkat çekti.


Küresel piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, müşterilere Perşembe günü yazdığı bir notta, Bitcoin piyasasının geriye doğru döndüğünü yazdı – spot fiyatın vadeli fiyatların üzerinde olduğu bir durum. Analistler, kripto piyasalarında geçen ayki düzeltmenin, Bitcoin vadeli işlemlerinin 2018’den bu yana ilk kez geriye doğru gittiğini gördüğünü söyledi.

Stratejistlere göre, Bitcoin vadeli işlemleri, son iki gün içinde piyasada büyük bir toparlanma yaşanmasına ve Bitcoin’in Perşembe günü 37.500 dolara ulaşmasına rağmen BTC fiyatı için olumsuz bir işaret olarak görülmeli. Analistler, Bitcoin vadeli işlem eğrisinin 2018’in çoğunda, Bitcoin’in 2017’nin sonlarında o zamanki tarihi zirvesi olan 20.000 $’a ulaştıktan sonra %74 düştüğü bir yıl için geriye doğru gittiğini vurguladı:

Son haftalarda geriye gidişe dönüşün ayı piyasasına işaret eden olumsuz bir sinyal olduğuna inanıyoruz […] Bize göre Bitcoin vadeli işlemlerinde gerilemeye geçiş, 2018’i yansıtan bir düşüş sinyali.

En son analizde JPMorgan, spot fiyatlara yayılan ikinci Bitcoin vadeli işlemlerinin 21 günlük hareketli ortalamasına özellikle baktı. Analistler, Chicago Ticaret Borsasında vadeli işlem sözleşmeleri ticareti yapan “olağandışı bir gelişme ve şu anda kurumsal yatırımcılardan Bitcoin talebinin ne kadar zayıf olduğunun bir yansıması” gözlemlediler.

Analistler ayrıca, Bitcoin’in toplam kripto piyasası değerindeki zayıf payının, ilgili başka bir eğilim olduğunu belirtti. Kripto pazarlarındaki Bitcoin hakimiyeti Mayıs ayı sonunda % 40’a düştü ve bu Ocak ayında % 70’in üzerine çıktıktan sonra son üç yılın en düşük payına işaret etti.

Haberin hazırlandığı sırada, Bitcoin toplam kripto piyasası sermaye payı % 43 ve CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, 1,6 trilyon dolarlık toplam kripto piyasası değerinin 682 milyar dolarını oluşturuyor. Kripto endeksi sağlayıcısı Stack Funds gibi bazı analistler, BTC hakimiyetinin kısa vadede önceki yüksek seviyelerini yeniden test edebileceğine inanıyor.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin merkez bankası Blockchain kullanarak 2.8 milyar dolar tahvil çıkarıyor

Çin, kripto üzerinden kara para aklama nedeniyle 1.100 kişiyi tutukladı