in

Jack Dorsey’in şirketi CashApp’te Bitcoin gelirleri üçe katlandı

Jack Dorsey'in şirketi CashApp'te Bitcoin gelirleri üçe katlandı
Jack Dorsey'in şirketi CashApp'te Bitcoin gelirleri üçe katlandı

Kripto Para Haber – CashApp yıllık %94 artışla 546 milyon dolar brüt kâr elde ederken, fintech ana şirketi 204 milyon dolar net gelir bildirdi.

Jack Dorsey’in ödeme odaklı fintech firması Square Inc, Bitcoin ve kripto işindeki gelirlerini ikiye katladı. Square’in mobil bankacılık platformu CashApp, Bitcoin hizmet gelirlerini yıllık bazda yaklaşık %200 artırarak 2,72 milyar dolara yükseltti.


CashApp Dorsey’in tek silahı değil

CashApp’in yanı sıra, cep telefonu bağlantılı bir kart ödeme platformu işleten Square, Wall Street’in 5 milyar doların biraz üzerindeki beklentilerin çok az altında kalarak 4,68 milyar dolarlık ciro üzerinden 204 milyon net gelir bildirdi. Square’in küçük ve orta ölçekli kurumsal müşteri portföyü, COVID-19 kapanmalarının ardından geri dönmeye devam ediyor.

CashApp’in Bitcoin hizmetleri geliri, kriptodaki aktivitenin artmasıyla birlikte yükselişe geçerken, Square’in sahip olduğu BTC’lerin değerindeki düşüş, grubun maddi olmayan varlıklarına karşı 45 milyon dolar değerinde zarara neden oldu.

Kripto veri web sitesi Bitcoin Treasuries’e göre Square şu anda yaklaşık 8.027 Bitcoin’e sahip. Şirket ayrıca, kripto piyasasının değişken doğası nedeniyle Bitcoin varlıklarının önümüzdeki çeyreklerde daha fazla dalgalanma görebileceği konusunda uyardı.

Jack Dorsey Temmuz ayında, Bitcoin için açık geliştirici platformu oluşturmayı taahhüt eden TBD adlı yeni bir işletme ile Square aracılığıyla yeni bir girişim başlattı. Girişim, CashApp’te Stratejik Geliştirme Grubuna başkanlık eden Mike Brock tarafından yönetiliyor.

Dorsey geçen ay ayrıca açık kaynaklı, güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik tesisi inşa etmek için 5 milyon ABD doları yatırım yapacak bir girişimi duyurdu.

Öte yandan donanım tarafında, Square küçük satıcıların bile kripto tabanlı ödemeleri kolayca gerçekleştirmesine izin vermek için dijital ödeme hizmetlerine bağlı fiziksel bir cüzdan geliştiriyor.

proactiveinvestors


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık!
Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

26 Temmuz – 1 Ağustos haftasında en fazla değer kazanan altcoinler

26 Temmuz – 1 Ağustos haftasında en fazla değer kazanan altcoinler

Cardano yerçekimine meydan okuyor, tüm zamanların rekoru sonrası çok beklenen 3 dolar gelir mi?

Cardano fiyat tahmini: ADA boğaları 1,50 dolar seviyesini test etti