İşte Bitcoin’in yükseliş ve düşüş yaşayabileceği aylar

İşte Bitcoin’in yükseliş ve düşüş yaşayabileceği aylar
İşte Bitcoin’in yükseliş ve düşüş yaşayabileceği aylar

Diğer birçok pazarda olduğu gibi, Bitcoin (BTC) de ivme, trend ve kalıplarla ilgilidir. Önde gelen bir Amerikan kripto para birimi yatırımcısı  ve analist olan Cane Island Crypto’ya göre, bu piyasanın önümüzdeki üç ay içinde kasvetli olabileceği ihtimali oldukça yüksek.

Analist: Bitcoin, Temmuz ve Ağustos ayında negatif getiri getirebilir

Cane Island Crypto’nun attığı son bir tweette, yatırımcı tarihsel olarak Temmuz ve Ağustos ayının Bitcoin için “tarihsel olarak kötü aylar” olduğunu vurguladı. Nitekim, aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi, iki yaz ayının toplam getirisi negatif. Mart, Nisan ve Ekim gibi ayların ise olumlu getirileri fazla.

Ne kadar üzücü olursa olsun analiste göre, Bitcoin Haziran ayında kötü bir performans sergiliyorsa, kripto para birimi piyasasının Temmuz ayında da acı çekmeye devam etme olasılığı %75’tir.  Bitcoin’in aşağı yönlü satış baskısına rağmen, buradan daha aşağıya kaymasından korkan çok sayıda yatırımcı var. 

Josh Rager: Bitcoin uzun vadeli bir boğa eğiliminde

https://twitter.com/Josh_Rager/status/1135391212779843591

Cehennem Dünya’ya ulaşana veya kripto pazarına gelinceye kadar Bitcoin’in uzun vadeli bir boğa eğiliminde kaldığını not etmek önemli. Ünlü analist Josh Rager’e göre teknik göstergeler uzun vadeli boğa trendinin Bitcoin’de  “güçlü” olduğunu belirtiyor. Ayrıca Bitcoin kısa süre önce arka arkaya dördüncü haftalık mumunu 50 haftalık hareketli ortalamanın üstünde kapattı.

Newsbtc

En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yapıyor olduğunuz yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım, nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir