in ,

İran hükümeti, İran Blockchain Topluluğunun faaliyetlerini yasakladı

İran'da elektriğin yüzde 4'ünü tek başına tüketen yasa dışı madencilik çiftliği bulundu!
İran'da elektriğin yüzde 4'ünü tek başına tüketen yasa dışı madencilik çiftliği bulundu!

Kripto Para Haber – İran İslam Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, İran Blockchain Topluluğu’nun (IBC) faaliyetlerini engelledi. Dernek yetkilileri halen doğrudan bildirim almadıklarını iddia ediyor. İran Blockchain Topluluğu başkanına göre, yasağın ana nedeni bir kripto uyarı listesi.

Hatırlanacağı üzere İran hükümeti, yaz aylarında aşırı elektrik tüketiminden korunmak için Bitcoin ve kripto madenciliğine sınırlandırma getirmişti. İran Cumhurbaşkanı Hassan Ruhani, Eylül ayına kadar dijital para üretiminin yasaklandığını duyurmuştu. Rouhani ayrıca İran Ekonomi Bakanı Farhad Dejpasand’ın hükümetin kripto teknolojisi geliştirme önünde çok uzun süre duramayacağı konusunda uyardığı için kripto sektörünü düzenlemek için kurallar oluşturma çağrısında bulunmuştu.


İranlı yerel kaynaklara göre, bakanlığın Sosyal İşler Kurumu, geçen hafta yerel Hamshahri Online gazetesinde yayınlanan bir ilan aracılığı ile IBC’nin finansal performansı ve kripto para borsalarıyla olan ilişkileri hakkında rapor istedi.

Hafta sonu bakanlık derneğin faaliyetlerini engelledi, ancak derneğin web sitesinin sponsoru olan iki kripto borsasından birinin CEO’su olan IBC sözcüsü Sefer Muhammedi, kendilerine sözlü veya yazılı herhangi bir uyarı yapılmadığını söyledi.

İran hükümetinin yerel Blockchain birliğini yasakladığı bildirildi

İran hükümetinin engellemesi üzerine IBC başkanı bir açıklama yaptı. IBC başkanı, bakanlık örgütü olan Sosyal İşler Kurumuna’na açık bir mektupta, blockchain ekosistemi katılımcılarının performansını izlemenin derneğin hakkı olduğunu belirtti. Yeni kullanıcıların tuzaklardan kaçınmaları için uyarı listeleri hazırlamanın ve yayınlamanın da IBC’nin bir görevi olduğunu sözlerine ekledi.

Kriptoyla ilgili yüksek riskli İranlı şirketler IBC uyarı listesindeydi, bu nedenle Muhammedi bunun yasağın önde gelen nedeni olduğuna inanıyor. “Bir takım çıkar grupları, IBC’nin çabalarını durdurmak için her şeyi yapacaktır. IBA bilgilendirilmeden önce yasaklama bildirgesini yayınlamayı başardılar” diye ekledi.

İran basınında yer alan bazı haberlere göre, bir parlamento üyesi kriptoyla ilgili İranlı sivil toplum kuruluşlarını yurtdışına döviz transfer etmekle suçladı. Kripto ve blok zinciri alanındaki STK’lardan biri olarak IBC, iddiayı reddetti ve derneğin ülkede blok zincir teknolojisini teşvik etmeye odaklandığını söyledi.

Kripto madenciliği için bir “yaz yasağının” ardından İran, kripto para birimleri için sağlıklı bir düzenleme peşinde. İran Cumhurbaşkanı Hassan Ruhani, ülkenin ulusal çıkarlarını korumak için kripto para birimi faaliyetlerini yasallaştırması gerektiğini söyledi. Ruhani, kripto para birimleri için yasal bir çerçeve oluşturmak için konunun farklı tarafları arasında ortak bir çalışma çağrısında bulundu.

cointelegraph


Binance komisyon indirimlerini %20’ye çıkarttık! Binance borsasında yüzde 20 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açmak için tıklayın!


En güncel haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram hesabımızdan, Facebook sayfamızdan ve Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.


Yazı içeriğindeki bilgiler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Herhangi bir yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz. Yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan yazar ve kriptoparahaber.com sorumlu değildir. Yatırım nihayetinde bilgi, birikim, tecrübe, araştırma ve şahsi kararlar gibi birçok temele dayanır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin Merkez Bankası’ndan, Kripto ticareti ile ilgili şok çağrı

Çin Merkez Bankasından Bitcoin ve kripto para ticareti ile ilgili şok çağrı

Kurumsal yatırımcılar kripto varlıklarını arttırmayı düşünüyor

Kripto para düşüşü yaşanırken başka bir alanda tüm zamanların rekoru kırıldı